Devrek Postası

Zonguldak’ta Millet İttifakı adayları tanıtıldı

Millet İttifakı’nın Zonguldak’ta miilletvekili aday tanıtım töreni Alaborina’da gerçekleştirildi.

Zonguldak’ta Millet İttifakı adayları tanıtıldı
51 views
16 Nisan 2023 - 10:49

Aday tanıtım törenine, ittifakının Zonguldak Milletvekili adayları; Deniz Yavuzyılmaz, Eylem Ertuğrul, Doğa Şanlıoğlu, Merve Kır, Cemalettin Sağtekin, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Sağlam, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, millet ittifakı İl ve ilçe başkanları, Meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Diğer yandan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, cenazesi olduğu için programa katılamadı.

Cumhuriyet Halk Partisi beşinci sıra milletvekili adayı Cemalettin Sağtekin, “Hangi sırada olursam olayım ömrüm boyunca Cumhuriyet Halk Partisinden olmaktan gurur duyuyorum. 15 Mayıs’da cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde baharı getirmeye hazırız.” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi dördüncü sıra milletvekili adayı Merve Kır, “Ülkesi için benimle aynı duyguları taşıyan dostlarım hepiniz hoşgeldiniz. Bugün 28 yasama dönemi için partimizin milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Bir Türk kadını ve bir Türk genci olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk birlikte yol aldığı silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Kadınların mecliste temsili için Zonguldak’a hakkettiği değeri göstermek için bu yola çıktım. Ülkemizde Zonguldak’ta işsiz hat saraya gelmişken açlık kol gezerken emekli çiftçisinin alım gücü düşmüşken mutfaklar yangın yerine dönmüşken bizler evimizde huzurlu oturtmazdık”dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi üçüncü sıra milletvekili adayı Doğan Şanlıoğlu , “Sizin ne gayretli ne iyi niyetli çalıştıklarını sizleri en iyi bilenler olarak sağolun varolun. Hepinizin bildiği gibi çok önemli seçime giriyoruz. Bu seçim özgürlük mü kısıtlamak mı, zenginlik mi fakirlik mi, bu seçim hiç bir egoya duygusal duruma mahkum edilemez Türkiye’nin geleceği bu seçimlere bağlı. Ben inanıyorum başaracağız. Millet ittifakı bir araya geldi. Sizce bu karar son iki yılında mı alındı. Bu tohum Zonguldak’ta alındı. Biz bugünde baktığımız da dünya demokratları için de bir umut. Türkiye’nin demokratlarının gözü Karadeniz’de. Karadenizin de nerede Zonguldak’ta. Zonguldak’ta kilerin gözü de bu salonda. Umarım hep beraber çok büyük işler yapacağız. Yüz karası değil kömür karası ekmek parası”diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi ikinci sıra milletvekili adayı Eylem Ertuğrul, “Milletvekili adayı olmanın konuşmanın gururunu yaşıyorum. Bana güvenen aileme Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak örgütlerine, Karadeniz Ereğli İlçe yönetimine teşekkür ediyorum. Sizinle yol yürümek benim için onurdur. Partimiz 14 Mayıs’ta bahar getirmek için kutlu yola çıktı. Bu yol iktidar yoludur. Bu yol büyük Atatürk’ün çizdiği çağdaş medeniyet ilkesinin canlanacağı yoldur. Bu yolculuğun ana güzergahı bize dayatılan tek Adem rejimini ortadan kaldırıp güçlendirilmiş parlementer sistemini ortaya koymaktır. Sayın genel başkanımız önce sevgi dilini tercih ederek, Türk siyasetinin ufkunu açmıştır. Kemal Kılıçdaroğlu 15 Mayıs’ta dağan güneşi Cumhurbaşkanı olarak selamlayacaktır. Bu iktidar doğmamış torunlarımızı borçlandırma zihniyeti ile tüm tesisleri peşkeşleştirmiştir”diye konuştu.

Birinci sıra milletvekili adayı Deniz Yavuzyılmaz, “Baharın güneşi baharın denizi baharın çiçekleri hepiniz hoşgeldiniz. Çok değerli İl başkanlarımız. Kadın ve Gençlik örgütü başkanlarımız. Belediye başkanlarımız. Meclis üyelerimiz. Milletvekili adayı arkadaşlarımız. Karşınıza ilk kez milletvekili adayı olarak çıkmıyorum. 5 yıl içerisinde ne yaptık. AK Parti nedeni ile ne gibi felaketler geldi felaketlere tedbirler alınmadı. Korona virüs yaşandı. Zonguldak’ta korona virüs testi yapılmadı. Bunun nedeni sağlık listesinde ak partinin beraber performansı. Zonguldak’ta Grizu faciası yaşandı. Patlamada 43 madencimiz hayatını kaybetti. Havalandırma yetersizdi. Ana aspiratör 44 yıllıktı. Sensörlerin yanlıştı. Göz göze bir felaket geldi. Bir çoğumuz ailelerinden kayıplar verdi. Bir deprem yaşadık. 43 madencinin üzerine binlercesi eklendi vatandaşlarımız hayatını kaybetti. Arama kurtarma ekipler geciktiği için kendilerine yaşam alanı buldukları halde donarak hayatlarını kaybettiler. Maalesef ak parti bun canların bizden alınmasına sebep oldu. Sizin sesinizi duyulmaya ve çözüm üretmeye çalıştım. Bin sekiz soru önergesi verdim. Artık iktidar zamanı. Eleştirmek değil icraat yapma zamanına geldik. Piştik güçlendik bilgilendik artık iktidar olmak zorundayız”dedi.

Konuşmalarının ardından fotoğraf çekimin ardından program sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.