Devrek Postası

DEVREK’TE BAYRAM ÖNCESİ ATM YOĞUNLUĞU

Ramazan bayramına sayılı günler kala Devrek’te banka önlerindeki uzun kuyruklar, ATM’lerdeki doluluk oranının yüksek olması dikkat çekiyor.

DEVREK’TE BAYRAM ÖNCESİ ATM YOĞUNLUĞU
99 views
17 Nisan 2023 - 12:46

Devrek’te bayram öncesinde hem emekli aylığı, hem de Emeklilikte Yaşa Takılan ve ATM’lerden para çekmek isteyenlerin aşırı yoğunluğundan dolayı bazı bankaların ATM’leri adeta kilitlenirken, bazı bankaların da günlük limiti düşürerek para ödemesi yaptığı belirtiliyor.

Bazı özel bankalardan para çekmek isteyen vatandaşlar, o bankaların ATM’lerinden para çekemediklerini veya çok düşük bir miktarda para çekebildiklerini ifade ederek bu sorunun giderilmesini istiyorlar.

EMEKLİ VE EYT’LİLER BANKALARA KOŞTU
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki aylıklar ile emeklilerin bayram ikramiyelerinin bayramdan önce ödeneceği açıklamasının ardından, bankalara koşan emekliler saatlerce uzun kuyruklar oluşturarak maaşlarını çekmek istediler.

Bankaların ATM’lerindeki aşırı yoğunluk dikkat çekerken, bankalarda işlem yapmak isteyen vatandaşların da yoğunluğu gözlendi. Bankalardan kredi çekmek isteyen veya başka bir işlem yapmak isteyenlerin sayısı oldukça arttığı ifade edildi.

BAZI BANKALARIN ATM’LERİNDE PARA KALMADI
Bayram öncesi maaşlarını çekip ödemelerini yapmak isteyen veya alış veriş yapmak isteyen vatandaşlar, maaş aldıkları bankalara gittiklerinde bazı bankaların ATM’lerinin arızalı olduğu, bazılarının da ATM’sinde para kalmadığını, bazılarının ise yüksek miktarda para çekimini engellemek için günlük para çekme limitini büyük ölçüde düşürdükleri belirtiliyor.

Bankalarda yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle bankamatiklerde para kalmaması nedeni ile maaşlarını alamayan birçok vatandaş günlerdir mağduriyet yaşıyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ
Günlük harcama veya fatura ödemeleri için bazı bankaların ATM’sinden para çekmek isteyen vatandaşlar, para çekemedikleri için hayal kırıklığı yaşadılar.

Bazı vatandaşlar, “Ben emekliyim, maaşım ve bayram ikramiyem yatmış ama maalesef parayı çekemiyorum. İhtiyacım olan parayı vermediği gibi 300-500 gibi çok düşük bir miktarı çekebilmem söyleniyor. Bu parayla ben faturalarımı mı ödeyeyim, alış veriş mi yapayım? Bayram geliyor taksitler, faturalar ödenecek. Bayram alış verişi yapılacak ama banka benim hesabımda olan paranın çok düşük miktarını veriyor.

GÜNLÜK LİMİT ÇOK DÜŞÜK!
Bankalar yoğunluktan mıdır, yoksa ATM’lerde para kalmadığından dolayı mıdır bilemiyoruz ama istediğimiz parayı ödemiyor.” şeklinde sorununu dile getirirken, bir vatanda ise; “Bir bankanın iki adet ATM’sine gittim. Biri günlük 700 TL limit veriyor, diğeri 300 TL. Hesabımızda para var ancak sistemsel bir arıza olduğu veya bankanın kendi koyduğu günlük limit hesabı kapsamında yeterli miktarda para çekemiyoruz” diyerek, bayram öncesi yaşanan bu sorunun giderilmesini istiyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.