Devrek Postası

Yağcı Zonguldak’a Geliyor

Memleket Partisi Zonguldak 1.Sıra Milletvekili adayı Özkan Yağcı’ya Almanya’da yoğun ilgi gösteriliyor. Yağcı, Zonguldak’ta çalışmalarına devam edecek.

Yağcı Zonguldak’a Geliyor
180 views
17 Nisan 2023 - 11:42

Memleket Partisi Zonguldak 1.Sıra Milletvekili adayı Özkan Yağcı, Türkiye’ye gelmeden önce Almanya’da halk buluşmasına devam ediyor. Yağcı, eyaletin önemli esnaflarından Ocakbaşı Restaurant’ın sahibi Fahri Çiftçi’yi iş yerinde ziyaret etti. Çiftçi, Özkan Yağcı’nın genç bir aday olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

” Zonguldak Kömürspor önceliklerimiz arasında ”

Yağcı, daha sonra Zonguldak Kömürspor’un Almanya’da ikamet eden yönetim kurulu üyesi iş insanı Hüseyin Şengün’ü ziyaret etti. Şengün’den Zonguldak Kömürspor’un sorunları hakkında bilgi alan Yağcı’ya, Zonguldak Kömürspor forması hediye edildi.

Zonguldak Kömürspor yönetim kurulu üyesi Hüseyin Şengün, Zonguldak Kömürspor’un çözüm bekleyen bir takım sorunlarının olduğunu ifade ederek, Yağcı’ya bu konudaki duyarlılığı konusunda teşekkür etti.

Özkan Yağcı’da, Zonguldak Kömürspor’un çözülmesi gereken tüm sorunların başında yer aldığını ifade ederek, bu konuda Memleket Partisi’nin özel bir çözüm üretmeye çalıştığını belirtti. Yağcı: ” Zonguldak Kömürspor, ilimiz için çok önemli. Bir kentin takımı üst liglerde yer almıyorsa bu büyük bir sorun. Tüm şehir kenetlenip kulübün sorunlarını çözmeliyiz. Biz, Memleket Partisi olarak, stad sorununun yanı sıra kulübe ait kurumsal bir bina ve tesislerin olması konusunda proje hazırladık. Sayın genel başkanımıza da bu konuda özel bir rapor sunacağım. Zonguldak Kömürspor efsanesi yeniden canlanmalı. Bunun yanında, ilimizde spor tesislerinin yaygınlaştırılması, gençlerin ve özellikle kadınlarımızın da faydalanabileceği spor alanları projelerimiz var ” dedi.
Büyük sevinçle karşılandı

Akşam saatlerinde ise Almanya Karabük – Yeniceliler Derneği’nin iftar programına katılan Özkan Yağcı’ya, hemşehrileri çok büyük ilgi gösterdi. Batı Karadeniz Bölgesi tarihinde ilk kez yurt dışından, bir siyasi partinin aday olarak gösterilmesinden büyük sevinç duyduklarını ifade eden dernek başkanları ve vatandaşlar, Yağcı’ya büyük ilgi gösterdi. Batı Karadeniz Bölgesi dernek başkanları, özelllikle havaalanı sorunları konusunda, Yağcı’ya bilgi verdiler.

”Avrupalı Zonguldaklıların sorunları, mecliste çözülmeli”

Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Avrupa’dan bir siyasi partinin içlerinden birinin aday gösterilmesinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, gurbetçilerin sorunların artık mektup ve dosya yoluyla değil. Birinci elden. Meclisin içerisinden halkın temsilcisi olarak Özkan Yağcı’yı görmek istediklerini söyledi. Karakulak, Avrupalı Zonguldaklıların sorunu, mecliste çözülmeli şeklinde konuştu.

Başkan Karakulak, özellikle Zonguldak Havaalanı konusunda bazı aksaklıkların devam ettiğini ifade ederek, Yağcı’ya bu konular hakkında bilgi verdi.

İftar programına, Özkan Yağcı ile birlikte Memleket Partisi Almanya NRW eyaleti Başkanı Canan Maviş Richter’de katıldı.
Başkan Canan Maviş, Memleket Partisi’nin Almanya teşkilatından 1.Sırada Özkan Yağcı’nın aday gösterilmesinin teşkilatının başarı olarak nitelendirerek, Yağcı’ya destek istedi. Avrupalı Türklerin tarihinde, sadece Memleket Partisi’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nden Yağcı’nın aday göstermesini ise bölgeye verilen değer olduğunu ifade ederek, Zonguldaklılardan destek istedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.