Devrek Postası

“Kul hakkı yiyene oy vermeyin”

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Av. Merve Kır , Devrek İlçe’sinde Tekstil’de ekmeğini alın teriyle kazanan kadınları ve el sanatları kurslarına giden kadınları ziyaret etti.

“Kul hakkı yiyene oy vermeyin”
54 views
04 Mayıs 2023 - 7:06

Kır yaptığı açıklamada; “22 yıldır bu iktidar her açıdan sizleri çok yordu biliyoruz. Ama geçecek, siz analarımız, kız kardeşlerimizin kutsal desteğiyle bu günleri geride bırakacağız. Sizler güçlendikçe Türkiye’nin de güçleneceğini biliyor ve buna inanıyoruz. Kadınlar için de bahar gelecek ve baharın en güzeli sizin yüzünüzün güldüğü olacak.

Aile destekleri üzerinden ev kadınlarının sosyal güvenliğini sağlayacağız. Kreşlerin sayısını artıracağız. İstihdama kadının katılımını sağlayacak teşvikler vereceğiz. Kamu dahil, hiçbir istihdam alanında hak kaybı olmayacağının garantisini veriyoruz. Kadın girişimcinin önünü açacağız. Halka açık şirketlerde kadınların yönetim kurulu kademesinde eşit biçimde temsil edilmeleri için alt sınır getireceğiz. Boşanan kadınlar için yeni başlangıçlar fonu oluşturacağız. Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içinde işine dönememiş kadınların dönüşü için şirketlere, teşvikler vereceğiz. Yönetim kademelerinde kadın oranı yüksek olan şirketlere vergi kolaylığı sağlayacağız. Kadına yönelik şiddetle mücadelede gerekli tüm mekanizmaları ve bütünlükçü politikaları hayata geçireceğiz. Kadın sağlığında büyük reformlar gerçekleştireceğiz. Sizden söz almak istiyorum. Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz başımızın üstüne ama Türkiye yeniden inşa sürecine girmek zorunda. Sandık başına giderken elinizi vicdanınıza koyun. Kul hakkı yiyene oy vermeyin. Haktan, yana oylarınızı kullanın.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.