Devrek Postası

Devrek’te 296 öğrencinin katıldığı simülasyon deneme sınavı yapıldı

Devrek Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde ve Devrek İlçe MEM ile Devrek MYO işbirliğinde, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için Devrek Meslek Yüksekokulu’nda simülasyon deneme sınavı gerçekleştirildi.

Devrek’te 296 öğrencinin katıldığı simülasyon deneme sınavı yapıldı
86 views
24 Mayıs 2023 - 12:44

ÖSYM sınav kurallarının birebir uygulandığı sınav, öğrencilerin psikolojik olarak hazırlanmaları, sınav streslerinin en aza indirgenmesi, zaman ve stres yönetiminin öğretilmesi amacıyla gerçekleştirildi. Sınav atmosferini birebir yaşayan öğrenciler, TYT ve AYT sınavları öncesi zaman ve stres yönetiminde tecrübe sahibi olma fırsatı buldular. Yapılan simülasyon deneme sınavına toplamda 296 öğrenci katıldı. Sınav esnasında rehber öğretmenlerimiz sınıfları dolaşarak öğrencileri gözlemlediler. Öğrencilerin sınav anındaki durumları ile ilgili olarak sınav sonrasında birebir görüşmeler yapılarak öğrencilerin sınav ile ilgili değerlendirilmeleri de gerçekleştirilecek.

Saat 10’da başlayan sınav öncesinde görevliler tarafından belgeleri kontrol edilen öğrenciler salon ve sıra numaralarına göre sınıflara yönlendirildi. Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan KAHYA, Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin Kanat ve Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Muhammet ATLI ve Özkan POYRAZ sınav salonlarını gezerek sınava girecek olan öğrencilere başarılar dilediler.

Düzenlenen deneme sınavı ile ilgili olarak konuşan Koordinatör Devrek Anadolu Lisesi Müdürü Siyami AKPINAR; “Öncelikle bugün deneme sınavına giren yaklaşık 300 öğrencimize başarılar diliyorum. ÖSYM standartlarında bir sınav hazırladık. Biz çocuklarımızı Haziran ayında yapılacak gerçek sınavlara hazırlamaya çalışıyoruz. Bu da onun bir provası olmuş oldu. Sınava ilçemizde bulunan bütün liselerden ve mezun öğrencilerimizden katılım sağlandı. Devrek Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüze, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sınavın uygulama aşamasındaki kırtasiye malzemeleri ve su ihtiyacını karşılaya İşler Kitapevleri ve Uğur Kırtasiyeye teşekkür ediyorum. Bu deneme sınavları sayesinde öğrencilerimizin hatalarını görebilme, hatalarını düzeltebilme şansları olacak. Ben bu ülkenin geleceği bütün gençlerimize başarılar diliyorum. Görüyorsunuz, aileleri de burada. Bildiğiniz üniversite sınavı gibi oldu. Her şey gönüllerince olsun” dedi.

Deneme sınavıyla ilgili görüşlerini belirten Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan KAHYA, “Öncelikle Devrek Anadolu Lisesi yöneticileri nezdinde çok kıymetli meslektaşlarıma, sınavın gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Gönüllülük esasıyla burada görev yapıyorlar. Her birine saygılarımı, şükranlarımı arz ediyorum. İşbirlikleri ve yardımlarından dolayı Devrek MYO yöneticilerine de hassaten teşekkür ediyorum. Allah, evlatlarımızın her daim yardımcısı olsun. Her birine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.