Devrek Postası

DEVREK’TE TARIM GENÇLERLE TESİSLEŞİYOR

Batı Karadeniz Bölge Kalkınma Programı (BAKAP) kapsamında proje BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan tarafından imzalandı.

DEVREK’TE TARIM GENÇLERLE TESİSLEŞİYOR
76 views
04 Haziran 2023 - 11:58

Göreve geldiği günden beri ilçenin tarımsal faaliyetlerinde büyük adımlar atmasına katkı sağlayan İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim düzenlenen imza töreni sonrası şu açıklamayı yaptı: “Batı Karadeniz Bölge Kalkınma Programı (BAKAP) kapsamında projemiz BAKKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan tarafından imzalandı.Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün “Devrek’te Tarım Gençlerle Tesisleşiyor” projesi ile atıl köy okuluna yıllık 1.100 ton kapasiteli soğuk hava, kurutma ve paketleme tesisi kurulması, 10 ha büyüklüğündeki tarımsal arazinin ataletten kurtarılarak zirai faaliyetler kapsamında kullanılabilir hale getirilmesi, 9 kişinin kurulacak tesiste istihdam edilmesi, 100 kişiye 704 saat eğitim verilmesi ve 15 öğrenciye staj imkanı sunulması faaliyetleri yürütülecektir. Zonguldak ilinde üretilen başta aronya olmak üzere tıbbi ve aromatik bitkilerin katma değerli hale getirilerek ekonomik değerlerinin artmasına yönelik çalışmalar yapmaktır. Bütçesi 3.366.666 TL olan bütçede Ajansın desteği 2.524.999,50 TL’dir. Projemize destek olan Sayın Kaymakamımız Ümit ALTAY’a, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Murat DURDUBAŞ’a ve Değerli İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI ‘ ya teşekkür ederiz. S.S. Eveyikli Özbağı Kırsal Kalkınma Kooperatifine Proje ortağımız olarak başarılar dileriz. Hayırlı Olsun. 5 Haziran itibari ile Proje tadilat işlemleri başlayacak ve yıl sonuna kadar faaliyet başlayacaktır. Devrek Tarım Yüzyılı Başlıyor.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.