DEVREK’TE AK PARTİ ÇETİN BOZKURT’A YOLSUZLUĞUN HESABINI SORDU

Devrek’te AK Parti Cumhuriyet alanında yaptığı bir basın açıklaması ile CHP’li Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt’a yolsuzluğun hesabını sordu.

DEVREK’TE AK PARTİ ÇETİN BOZKURT’A YOLSUZLUĞUN HESABINI SORDU

İlçe Teşkilat yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri ile bazı partililerin katıldığı basın açıklamasını ilçe başkan vekili ve siyasi hukuki işler başkanı İsmail Cinbir yaptı.

Devrek Cumhuriyet alanında yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:”Kamuoyuna saygılarımla.Kadim şehir Devrek Sevgi saygı ve hoşgörünün merkezi.Zonguldak ‘ın en eski yerleşim merkezi Devrek belediyesi neden yolsuzluklarla anılan bir şehir haline nasıl geldi. Devrek Belediyesi tarihin hiçbir döneminde bu nevi yolsuzluk olayları ile anılmamıştı.

Devrek Belediyesi yönetilemiyor.

Devrek Belediyesi şirket çalışanlarından iki kişi tutuklandı.

Bu olayda şirket çalışanlarına tahsilat memuru olarak kim görev verdi.

Devrek BelediyeBaşkanı Çetin Bozkurt bunun hesabını kim verecek?

Tutuklu sanıklar üç yıldır tahsilat görevini yapıyorduk diye açıklama yaptılar.Ey Çetin Bozkurt bu adamlara tahsilat yapma yetkisini neye dayanarak verdin.

Üç yılı aşkın zamandır koçanların altında farklı üstünde farklı rakamlar yazdığı ortaya çıktı otuz yıllık belediyeci olduğunu söylüyorsunuz belediyeye tecrübe gelecek diyordunuz tahsilatların azlığını göremeyecek kadar kör müydünüz.Geçtiğimiz cuma günü de Devrek Belediyesi Mali Hizmetler Müdürüde tutuklandı.Daha önce tutuklanan iki kişi ile birlikte tutuklu sayısı üçe çıkmıştır.

Soruşturmanın nereye ve kimlere kadar uzanacağı merak edilmektedir.Yolsuzluğun miktarı henüz bilinmemekle birlikte aziz milletimiz bu ibretlik olayı endişeyle takip etmektedir.140 yıllık geçmişiyle kadim şehrimizin düşürüldüğü bu hazin tablo aziz milletimizi derinden sarsmıştur.Yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet adam kayırma gibi kötü fiiler kimden gelirse gelsin asla kabul etmiyor faillerini esefle kınıyoruz.

Kadim şehrimizin bu şekilde anılmasına rıza gösteremeyiz.Devrek Kaymakamlığının resmi yazısına rağmen sorumlu müdürler hakkında Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt neden gerekli işlem yapmamıştır, neden görevden el çektirmemiştir kamuoyu bunun cevabını merak etmektedir.Bu ihmal değilse nedir?

Şehrin emini olarak milletin reyi ile seçilmiş belediye başkanı milletimizin kendisine emanet ettiği belediye kasasına neden sahip çıkamamıştır.Üç yıl boyunca devam eden yolsuzluk ve hırsızlık sadece bir kaç kişinin eliyle yapılabilir mi?

Tüm siyasi partilerimiz,sivil toplum kuruluşlarımız, esnaf ve ticaret odalarımız velhasılı bu şehirde yaşayıp hizmet bekleyen insanlarımız Devrek belediyesinde yaşanan yolsuzluğun bir an önce açığa çıkmasını ve soruşturmanın hızla neticelemesi konusunda hemfikir olduğunu düşünüyorum.

Bu şehir bizim.Bu belediye bizim.Çalınan her kuruş bu milletin parası.Hizmet bekleyen bizim insanımız.Adaletin İvedikle tecelli etmesi en büyük arzumuzdur. Devletin Savcısına ve Hakimlerine güvenimiz tamdır.

Bu yolsuzlukların baş sorumlusu Belediyeyi yönetemeyenlerdir.Ak Parti’nin üç dönem eser siyaseti ile hizmet ettiği Devrek şehrimiz için kayıp bir dönem olmuştur.

Aziz milletimiz kıymetli hemşehrilerimiz şehrimizin geleceğini karartan bu yolsuzluğu ve soygunu asla kabul etmiyor faiilerinin gerekli cezayı almasını istiyoruz.Temiz toplum şeffaf yönetim ve kalkınmış bir belediye , hizmetleri ile anılan yerel yönetimi kadim şehrimizin aziz insanları hak etmektedirler.Kamuoyuna saygıyla arz olunur.”

YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.