Devrek Postası

Turpçu CHP’nin nerede hata yaptığını tek tek açıkladı

25 ve 26.Dönem CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak CHP’de yapılması gereken işleri sıraladı.

Turpçu CHP’nin nerede hata yaptığını tek tek açıkladı
38 views
13 Haziran 2023 - 10:28

Turpçu paylaşımında girdiği son seçimlerde alınan başarısızlıklar nedeniyle CHP’yi eleştirerek, yapılması gerekenleri madde madde sıraladı.
Eski Milletvekili Turpçu’nun paylaşımı şu şekilde; CHP’de en acil yapılması gereken iş;”Sayın Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığıyla birlikte başlayan, Kurucu İlkelerimizle örtüşmeyen siyasi söylem ve eylemlerin tamamının terkedilmesinin sağlanmasıdır. CHP, “Biz 30’ların CHP’si değiliz, son 10 yılda en çok değişen partiyiz, biz neyi terk ettiysek saray artık odur” sözleriyle ifade edilen, uçak üreten sanayi ülkesi ve kendini doyuran 7 ülkeden biri olma başarıları ve uluslaşma dönemi ile dünyaya örnek olmuş Atatürk CHP’sini ve Atatürk Dönemi Türkiye’sini reddetme aymazlığından mutlaka kurtulmalıdır. CHP’yi yeniden kendi köklerine döndürmeyi amaçlamayan genel başkan ve yönetim değişikliğinin hiçbir getirisi olmaz.
Sayın Kılıçdaroğlu ve atadığı bazı önemli yöneticilerin Atatürk’ün yolundan giden bizlerin hiçbir şekilde kabul etmeyeceği söylem ve eylemlerini 4 ana başlıkta toplamak mümkündür;
Birinci Bölüm;
Laiklik tehlikede değildir, 2- CHP’nin kendi geçmişinde açtığı derin yaralar vardır, 3- “Biz 1930-40’lar CHP’si değiliz, son 10 yılda en çok değişen partiyiz, biz neyi terk ettiysek saray artık odur” gibi kabul edilemez sözler. 4- Atatürk Cumhuriyeti düşmanı 4 siyasal islamcı partiyi 6’lı masaya oturtmak, 5- helalleşme adı altında cumhuriyetin kuruluş yıllarını, Atatürk dönemini tartışmaya açmak, 6- 1950’den itibaren iktidara gelen sağ partilerin, Atatürk’ün Tam Bağımsız Laik Cumhuriyetine büyük ihanetlerinden hiç bahsetmeyerek adeta aklamaları,
İkinci Bölüm;
CHP’yi yönetenlerin kabul edemeyeceğimiz bir büyük hataları da; Suriye’nin su ve petrolün %85’inin olduğu bölgeyi işgal ettikten sonra silahlandırıp bir garnizon devlet olarak örgütlediği PKK/YPG’ye teslim eden bölücü BOP’un efendisine bir karşı duruşlarının olmamasıdır. 2- Libya, Azerbaycan ve Mavi Vatan konusunda kabul edemeyeceğimiz tutumlardır.
Üçüncü Bölüm;
Baykal- Önder Sav döneminden devraldıkları antidemokratik yöntemler; Parti İçi Demokrasiyi ve önseçimleri rafa kaldırarak adayların merkezden atanmasıyla, genelde; CHP tarihinden bihaber, hiçbir emeği/çalışması olmayan, liyakatsız insanlara CHP’nin tüm kapılarının açılması. CHP’nin ocağından yetişen evlatlarına ise kapıların kapanması.
Dördüncü Bölüm;
1999’da Ali Kırca’nın Tv programında Fetö’nün nasıl bir hain örgüt olduğu ortaya çıkmasına rağmen, CHP yönetimleri, 2010 yılından 15 Temmuz 2016 Fetö darbe girişimine kadar; Fetö’nün elemanlarıyla toplantılar yapıp boy fotoğrafı vermekten, Fetö’nün gazete ve televizyonlarının önünde destek ziyaretleri yapmaya kadar işi ileri götürmüşlerdir.
Bugünlerde CHP’de başlayan “değişim” tartışmalarına girerek her göreve talip olduğunu açıklayan Özgür Özel’in aşağıdaki, Kasım 2015’de Manisa emniyet müdürlüğü çıkışında yaptığı konuşmasında; 1999’da Ali Kırca’nın Tv programında tüm hainliği deşifre edilen FETÖ örgütüne “inanç grubu, cemaat” gibi söylemler, Atatürk’ün CHP’sinin yolundan yürüyenlerin asla kabul etmeyeceği sözlerdir.
Özetle;
YCHP adıyla ideolojisini yitiren, aslını inkar eden, 6 Ok’u yadsıyan, sağcılaşarak iktidar olacağını sanan bir düzen partisine, neoliberal sömürü düzeni iktidarının meşruiyet aracına dönüştürülen CHP’de; tepeden tırnağa mutlaka olması gereken değişim; sadece isimlerin değişmesiyle değil, yukarıda anlatmaya çalıştığım ana sorunlara bakış açısının tümüyle değişmesiyle mümkündür.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.