Devrek Postası

ULUSLARARASI EMİRATES FUTBOL OKULLARI DEVREK’TE HAYATA GEÇECEK

Dubai Kraliyet Aileleri İş Konseyi Başkanı Devrekli Hemşerimiz Süleyman Taşçı Emirates Futbol Okulları Kapsamında Uluslarası Futbolcu Yetiştirme Projesini Devrek’te Hayata Geçirmeyi Hedefliyor. Futbol Okullarından Alınacak Verimle Zonguldakspor’un Süper Lige Çıkması Planlanıyor. Daha Önce 25 İlde Ön Görüşmesi Tamamlanan Projenin İlerleyen Süreçte Batı Karadeniz’de Hayata Geçmesi Bekleniyor.

ULUSLARARASI EMİRATES FUTBOL OKULLARI DEVREK’TE HAYATA GEÇECEK
105 views
18 Temmuz 2023 - 7:04

Konu hakkında açıklama Dubai Kraliyet Aileleri İş Konseyi Başkanı Süleyman Taşçı şunları söyledi: ”Birleşik Arap Emirlikleri bünyesinde başlattığımız Royal Business Council çatısı altında Emirates Futbol yapılanması için hazırlıklarımızı tamamladı. Uluslararası futbolcu yetiştiriciliği projesine start veriyoruz. Birçok ülkede futbol okulları ve alt yapı çalışmalarıyla Dünya’nın en büyük futbol organizasyonunu kurmayı hedefliyoruz. . Türkiye ayağında hali hazırda 20 okulumuz ile başlayacağız. Türkiye sınırlarında ilk senede 100 futbol okulu hedefimiz var. Aynı zamanda akademi yapılanmasını da hazırlıyoruz. Türkiye’deki yetenekli futbolcuları keşfedip. İleri düzey futbol eğitimi vermek istiyoruz. Avrupa’daki imkanları vereceğimiz yetenekli sporcularımızın yurtdışında bulunan yaşdaşlarından daha başarılı olacağına inanıyoruz.”
”Projenin koordinatörlüğüne konusunda uzman olan daha önce Altınordu, Bursaspor gibi yetiştirici organizasyonlarda çalışan Aykut Turan hocamızı getirdik. Kısa zaman içerisinde meyvelerini alacağımızı düşünüyoruz. Türkiye’de başlayan eğitim ile Dubai’de Hollanda’da Almanya’da Balkanlarda yani tüm diğer ülkelerde olan hazırlık evreleri eşit olacak. Zonguldak Ve Devrek kendini yetenekli futbolcular konusunda ispatlamış bir bölgedir. Bende Mesut’ta bunun örneğiyiz. bizde bu topraklardan çıktık. İnşallah kısa zaman içerisinde daha nicelerini başaracağız.”

Öte yandan konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt Dubai Kraliyet Aileleri İş Konseyi Başkanı Süleyman Taşçı ile verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.