Devrek Postası

Çaydeğirmeninde ilk!

Çaydeğirmeni Beldesinde tarihinde ilk kez Engelliler Derneği Kuruldu.

Çaydeğirmeninde ilk!
41 views
31 Temmuz 2023 - 11:28

Dernek, ilk olağan genel kurulunu hafta sonu gerçekleştirdi. Genel Kurulda kurucu başkan Sibel Toplu başkan seçildi.

Derneğin açılış kurdelesini Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş kesti. Açılış törenine, Devrek Kaymakamlığı İlçe Sivil Toplum İlişkiler Şefliği Hakan Akca, Devrek Müftü Vekili Sadık Saran, Devrek Engelsiz Yaşam ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Adil Karakuruk, Devrek Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü personelleri, Devrek Çorak Köyü Muhtarı Yılmaz Sülük, Zonguldak Engelliler Meclisi Başkanı Özcan Albas, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin ve davetliler katıldı.
Açılış sonrasında açıklama yapan Başkan Toplu, “Çaydeğirmeni Beldemiz tarihinde ilk defa kurmanın bizlere nasip olduğu Engellilerimiz için çok önemli olduğuna inandığımız Çaydegirmeni Engelliler Derneğimizin açılışında bizlerle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum toplum engelli bireylere engelli bireylerimiz ise topluma adapte olamıyor. Engellilerimizin toplumla entegre bir yaşam sürdürmelerinin savunulması ve izolasyona yol açabilecek her türlü uygulama ve politikaya karşı mücadele edilmesi kurumsal ya da özel tüm yaşam alanlarının ve hizmetlerin evrensel tasarım ilkesi uyarınca herkes için erişebilir olması yönünde gerekli çalışmaların yapılması engelliler ve aileleri ile dayanışma içerisinde bulunarak bu ailelerin ve engelli fertlerin yaşadıkları problemlerin ortadan kaldırılması engellilerimizin ve ailelerinin bilinçlendirilmesi ve çeşitli faaliyetlerle engellilerin eğitim kurs seminer ekonomik sosyal çalışma ve projelerle desteklenerek toplumla entegrasyonunun sağlamasını hedeflemekteyiz . Açılışımıza katılarak bize güç veren tüm misafirlerimize teşekkür ederim”dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.