Devrek Postası

Turpcu; ‘CHP’de koltuk işgal edenlerin siyasi hayatlarının sonu gelmiştir’

CHP 25 ve 26.’ıncı dönem Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak heyetine yaptığı konuşmada, “Zonguldak’ta hata yaptık” sözlerine sosyal medya hesabından video ile cevap verdi.

Turpcu; ‘CHP’de koltuk işgal edenlerin siyasi hayatlarının sonu gelmiştir’
88 views
18 Ağustos 2023 - 8:57

CHP eski Milletvekili Şerafettin Turpcu açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “CHP genel merkezinin Zonguldak tercihlerinde yaptığı hataları sayın Genel Başkan da kabul etmiş ama gerekenler yerine getirilmemişken, 2019’da Türkiye’de belediye seçimlerinde başarılı olmamıza rağmen CHP’ye Zonguldak’ı kaybettirenlerin,(24 Haziran 2018 seçimlerinde de oylarımız 147 binlerden, 119 binlere düşerek alarm zilleri çalmıştı ama duyması gerekenler kulaklarına pamuk tıkamışlardı) Halkın Sesi’nin paylaşımına yaptığı yorumlara, B enim önseçim sonucu milletvekili adayı olarak girdiğim 7 Haziran 2015 genel seçiminde; partililerimizin ve örgütümüzün olağanüstü çalışmalarıyla 38 yıl sonra CHP’yi Zonguldak’ta birinci yapmamız karşısında diyeceğim ne olabilir ki?!

İTTİFAKLARA RAĞMEN YÜZDE 25 GEÇİLEMEDİ

Ayrıca, 16 Nisan 2017’de rejimin değiştiği anayasa referandumunda tüm Karadeniz’de sadece Zonguldak ve Artvin’de HAYIR çıkmıştı. Türkiye’nin 81 ilindeki CHP’nin gerçek evlatları söylenmesi gereken doğruları zamanında Genel Başkan ve CHP yönetimine söyledikleri için toplu olarak tasfiye edildiler, partiden dışlandılar; böyle olunca da 21 yıllık iktidarında çok yıpranmış olan AKP’nin oyları %35’e düşmesine rağmen partimizin oyları ittifaklara rağmen %25’i geçemedi, Erdoğan oylarını koruyarak tekrar seçildi.

TER DÖKMEDEN KOLTUKTA OTURUYORLAR

CHP’de hiçbir emeği olmadan, ter dökmeden koltuklara, makamlara oturtulanların partimize hiçbir faydaları olmadığı gibi tersine; partimizin motivasyonunu bozarak ve oylarımızı düşürerek, belediyenin kaybedilmesine seyirci kalarak veya bizzat kaybettirerek büyük zararları olmuştur. 14/28 Mayıs 2023 seçim sonuçları, bizlere bir kez daha göstermiştir ki; CHP’de emeği olmadan koltukları işgal edenlerin, CHP’nin Kurucu İlkelerine tarihi önemini vermeyenlerin, CHP’deki siyasi hayatlarının sonu gelmiştir. Partimiz içinde bulunduğu bugünkü bunalımı aşamazsa, 2024 Mart seçimlerinde de yeni bir hüsran yaşamamız kaçınılmazdır. N ot; yukarıdaki videoyu 4 yıl önce kendi sosyal medya hesaplarımdan paylaşmıştım.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.