Devrek Postası

DEVREK’TE DENETİMLER BAŞLADI

Devrek’te restoran, kafeterya gibi işletmelere yönelik 3 hafta sürecek olan gıda denetimi bu sabah itibariyle başladı.

DEVREK’TE DENETİMLER BAŞLADI
123 views
23 Ağustos 2023 - 11:36

Tarım ve Orman Ba­kan­lı­ğı ta­ra­fın­dan 81 ilde 3 hafta sü­recek gıda de­ne­tim­le­ri eş za­man­lı ola­rak Devrek’te de baş­la­dı. Denetimlere katılan İl Tarım Müdürü Cemalettin Çataklı ve İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim işletmeleri tek tek inceledi. Bazı işletmelere ağır cezalar kesilirken; bazı işletmeleri ise tebrik ettiler.
İlçe Tarım Müdürü Rıfat Verim ne­za­re­tin­de gıda kont­rol ekip­le­ri res­to­ran, ka­fe­ter­ya, otel gibi gıda tü­ke­ti­mi­nin yoğun ol­du­ğu böl­ge­ler­de de­ne­ti­me baş­la­dı. Ekip­ler üç hafta sü­recek de­ne­tim­ler­de ürün­le­rin sak­la­ma or­ta­mı­na, son kul­lan­ma ta­rih­le­ri­nin yanı sıra diğer re­fe­rans de­ğer­le­ri de kont­rol edi­li­yor.
İlçe Müdürü Rıfat Verim, de­ne­tim­le­re iliş­kin; “İlçemizde, Sayın İl Müdürümüz Cemalettin ÇATAKLI ve İl Gıda Şube Müdürlüğü ekipleri ile Toplu Tüketim alanlarında gıda denetimi yapıldı. Ülkemizde özellikle havaların ısınmasıyla birlikte oluşabilen gıda kaynaklı salgın ya da vaka olaylarıyla karşılaşmamak ve kamu sağlığı ile tüketicilerin gıda güvenilirliği açısından korunmasını sağlamak için risk esaslı denetim ve kontrollere ilaveten farkındalığı artırmak amacıyla; lokanta, restoran, kafeterya, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlerde denetimler ülke genelinde artırılacaktır. 21 Ağustos-8 Eylül 2023 tarihleri arasında üç hafta boyunca 81 ilde eşzamanlı gerçekleştirilecek bu denetimlere 7 bin 628 bakanlık personeli katılım sağlayacaktır.”dedi.

İl Müdürü Cemalettin Çataklı ‘’Vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmalarını sağlamak hedefiyle yoğun bir şekilde yapılan risk esaslı denetim ve kontrollere ilaveten Sayın Bakanımızın talimatları ile 3 hafta sürecek 81 İlimizde eş zamanlı denetimlere başlamış bulunmaktayız. Özellikle iklim koşullarının olumsuz seyretmesi sebebiyle oluşabilen gıda kaynaklı salgın ya da vaka olayları ile karşılaşmamak birinci hedefimizdir ‘’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.