Devrek Postası

Pulat, Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 92. yılını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 92. yıl nedeniyle mesaj yayınladı.

Pulat, Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 92. yılını kutladı
3 views
25 Ağustos 2023 - 11:18

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat, Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 92. yıl nedeniyle mesaj yayınladı.

İl Başkanı Pulat, “Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bundan 92 yıl önce bilime, çağdaşlığa ve sanayiye verdiği önemi ilimize gösterdiği yakın ilgi ile ortaya koymuştur” dedi.

CHP Zonguldak il Başkanı Murat Pulat, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, “ Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, bundan 92 yıl önce bilime, çağdaşlığa ve sanayiye verdiği önemi ilimize gösterdiği yakın ilgi ile ortaya koymuştur. Zonguldak’ı bir sahil kasabasından ekonomisi güçlü madenciliğin lokomotifi olan çağdaş bir kente dönüştürmüştür.

Atatürk ilimize yaptığı ziyareti sırasında maden ocaklarının işleyişi ve çalışmalarını yerinde incelemek üzere Üzülmez bölgesini ziyaret etmiştir. Ziyaretinin ardından maden ocaklarında çalışan işçilerin sosyal güvencelerini ve işçi haklarını koruyan teklifin kanunlaştırılarak yürürlüğe girmesini sağlamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk kez Zonguldak’a gelişi ve “Zonguldak’ın Derin Toprakları Altındaki Serveti Madeniye Ne Kadar Kıymetli ise Bizim Nazarımızda Zonguldak’da O kadar Çok Kıymetli Bir Vilayetimizdir” söylemi ile ilimize verdiği değerinin önemine bir kez daha vurgu yapmıştır.

Bu düşüncelerle ; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ,madenlerde yaşamları yitiren kardeşlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Ulu Önderimiz Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 92.yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.