Devrek Postası

GÖKÇEBEY’DE SEL FELAKETLERİNE TEDBİR ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk ilçe yaşanabilecek sel felaketlerinin önüne geçebilmek için tedbir çalışmalarına devam ediyor.

GÖKÇEBEY’DE SEL FELAKETLERİNE TEDBİR ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
17 views
30 Ağustos 2023 - 9:47

Yapılan çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada: “Çok değerli hemşehrilerim;İlçemizde yaşanan sel felaketini önlemek ve çözüm için projelere başladık.Yaşadığımız sel felaketinin ardından eksikliklerin gidermek ve tekrar bu felaketin yaşanmaması için DSİ Bölge Müdürümüz Yasin DEVRİM ile birlikte ilçemizde yapılacak bakım onarım yenileme ödeneği doğrultusunda ihtiyacımız gereği dere ve kanallarda yapılması gereken çalışmalar yerinde incelenmiştir.Bu doğrultuda birinci öncelik Agusto deresinin kanal kesitleri ve köprü kesitlerinin yetersiz olduğu anlaşılarak Agusto Deresinin genişletilmesi ve alçak köprülerin yıkılması hususunda mutabakaya varılmıştır.Agusto deresinin 2-3 metre genişletilmesi konusunda kamulaştırma işlemlerini üstlenerek DSİ çalışmalarının yolunu açmıştır.

Diğer iki ince deremiz olan akar deresi ve alçakdüzü derelerinde yapılan incelemelerde dere yataklarının islahı yapılacaktır.Ayrıca bu derelerin şehrin içinden geçen kapalı kısımlarının en kesit genişletilmesi belediyemiz alt yapıları dikkate alınarak başlatılmıştır.İsmetpaşa caddesi camlı köşk bölgelerinde 2×3 ebatlarında iki tokinin arasında yağmur suyu tahliye kanalı DSİ Bölge Müdürü Yasin DEVRİM tarafından taahhütte bulunmuştur.

İsmetpaşa caddesi üzerinde büyük sorumuz olan İsmetpaşa Caddesindeki Hükümet Konağı önünde ki alanın su dolmasının önüne geçmek içi TCDD den talep edilen ray altı menfez izni alındıktan sonra belediye dükkanlarının yanındaki alt geçitte 2X2.5 ebatın da ilave yağmur suyu tahliye kanalı projesi hazır olup tren yolu menfezi yapıldktan sonra inşaata başlanacaktır.Agusto deresinden gelen taşkın suların önüne geçebilmek için 3.tersip bendi talebi yapılmış olup var olan iki adet tersib bendi dip giderleri genişletecektir.Bu sayede tersip bentleri dolup üstünden taşmadan daha hızlı tahliye yapılacaktır.

Yapılacak olan çalışmaların projeleri hazır olup, eylül ayı içerisinde ihale tarihi itibariyle çalışmalar hız kazanacaktır.”denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.