Devrek Postası

Devrim Dural adaylığını ilan etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı eski saymanı ve milletvekili aday adayı Devrim Dural 100. Yılında 100 yıllık çınar olan partisinin il başkanlığına adaylığını açıkladı.

Devrim Dural adaylığını ilan etti
76 views
26 Eylül 2023 - 11:41

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanlığı eski saymanı ve milletvekili aday adayı Devrim Dural,  il başkanlığı adaylığını açıkladı.

Durak, “31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde ön seçim uygulamasını hayata geçireceğiz ve Zonguldak’taki tüm belediyelerin CHP tarafından kazanılabilmesi için gereken iradeyi ortaya koyacağım. 100. Yılında 100 yıllık çınar olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak il başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum” dedi.

 CHP Zonguldak il başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile il başkan adaylığını açıklayan Devrim Dural, “Varlığıyla onur duyduğum değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Saygıdeğer Basın Emekçileri hepinize sevgi ve saygılarımı sunar, adaylık açıklamamıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hoş geldiniz. Kısaca kendimi tanıtarak sözlerime başlamak istiyorum. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra memleketim Zonguldak’a 1999 senesinde döndüğümde yaptığım ilk-‘iş Cumhuriyet Halk Partisine üye olmak olmuştur. Siyasi serüvenim partimizin barajın altında ve meclis dışında kaldığı yıllarda 2 dönem gençlik kolları başkanlığı yaparak devam etti. 2002 yılında yapılan genel seçimlerde Zonguldak’ta 25 yıl sonra 2 tane milletvekili çıkarabilme onurunu Gençlik Kolları Başkanı olarak yaşadım. Sonraki yıllarda sürekli örgüt çalışmalarının içinde bulunarak emek ve demokrasi mücadelesine katkı sağladım. Önceki dönem il yönetimi içinde 3 sene boyunca saymanlık görevini üstlendim. Zorlu salgın hastalık sürecinde ve ekonomik sıkıntıların yoğun olarak yaşandığı ortamda görevimi fedakârca yaptım. Genel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulundum. Sıralama da yer alamasam da partimin verdiği görevleri harfiyen yerine getirdim. Temel amacımız Cumhuriyet kazanımlarının korunması, Atatürk devrimlerinin gelecek nesillere en iyi şekilde anlatılması olmalıdır. Buradan yola çıkarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci karakterini esas alan bir yönetim biçimi hedefliyoruz. Toplumsal talep ve ihtiyaçları önceleyen, halkın çıkarına olan bir siyaset anlayışını gözeteceğiz. Emekten, üretimden, doğadan, kadınlardan ve gençlerden yana bir politika izleyeceğiz. Partimizden uzaklaşan, kırgın, küskün, kendisini ötekileştirilmiş hisseden tüm kesimlerle iletişime geçip arkadaşlarımızı tekrar partimizin safına geçirebilmek için olağanüstü iyi niyetli, samimi, gerçekçi bir çaba içinde olacağımızın sözünü veriyorum. Diyalog kuran, uzlaşan, ortaklaşan demokratik bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Sol ve sosyal demokrasiden yana tavır alacağız. 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde ön seçim uygulamasını hayata geçireceğiz ve Zonguldak’taki tüm belediyelerin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kazanılabilmesi için gereken iradeyi ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Tüm bu tecrübemiz ve düşüncelerimiz ışığında artık Zonguldak’ta “DEVRİM VAR” diyorum ve kuruluşun 100. Yılında 100 yıllık çınar olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak il başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.