Devrek Postası

DEVREK’TE 100. YIL BALOSU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Devrek Şubesi tarafından Cumhuriyetiin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen Cumhuriyet Balosu River Mill Park Otel’de yapıldı.

DEVREK’TE 100. YIL BALOSU
34 views
30 Ekim 2023 - 8:04

Balo, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Silah arkadaşları ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
ADD Devrek Şube Başkanı Tülay Karademir yaptığı açılış konuşmasında, “Son nefesimize kadar Atamızın mirasına sahip çıkacağız. Yaşasın 100. yaşımız. Yaşasın Cumhuriyet. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet Balomuzun gerçekleşmesinde emeği geçen, katılan ve katılamayıp gönlünün bizimle olduğunu bildiğimiz tüm Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ediyorum” dedi.
Devrek Belediye Başkanı Çetin bozkurt da yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’i gençlere armağan etmiş, onlara koruma ve kollama görevi vererek gençleri yetiştiren bizlere ve gençlere büyük sorumluluk vermiştir.”dedi.
Başkan Bozkurt konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları mücadelelerinin sonucunda bağımsızlık ve laiklik ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Türk halkı, cumhuriyet sayesinde özgürlük ve eşitlik kavramlarıyla tanışmış oldu. Cumhuriyet, temel hak ve özgürlükleri garanti altına alarak hem milli birlik ve beraberliğimizi korumuş hem de cumhuriyet rejimini her bir yurttaşın koruması gereken bir unsura dönüştürmüştür. İşte bu nedenlerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’i gençlere armağan etmiş, onlara koruma ve kollama görevi vererek gençleri yetiştiren bizlere ve gençlere büyük sorumluluk vermiştir. Cumhuriyeti korumak ve kollamak hem bizler hem de gençler için namus ve bayrak meselesidir. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, O’nun izinden, açtığı yoldan yürümeye nice yüz yıllar devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Son nefesimize kadar Atamızın mirasına sahip çıkacağız. Yaşasın 100. yaşımız. Yaşasın Cumhuriyet. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”
Baloda, Cumhuriyetimizin 100. Yılı, şarkılar, türküler, marşlar ve çeşitli gösterilerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.