Devrek Postası

MUHARREM İNCE’YE ALMANYA’DA DEVREK BASTONU HEDİYE EDİLDİ

Muharrem İnce, Almanya’da Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

MUHARREM İNCE’YE ALMANYA’DA DEVREK BASTONU HEDİYE EDİLDİ
132 views
30 Kasım 2022 - 9:17

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Almanya’daki temasları kapsamında, bazı sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret etti. Bunlardan biri de merkezi Herne kentinde yer alan, Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği oldu. İnce’ye, dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye edildi.

Devrek Bastonu hediye edildi.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Serkan İleri, parti sözcüsü İpek Özkal Sayan, Almanya Başkanı İdri Er’inde katıldığı STK ziyaretinde, İnce’ye, dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye edildi. Zonguldaklı olan Memleket Partisi Almanya Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Yağcı, İnce’yi derneğe davet etti. İnce,Avrupa Devrekliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği’ni ziyaret ederek, dernek başkanı Mustafa Yağcı’dan dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Zonguldaklılara selam gönderdi.

İnce, dernek lokalinde vatandaşların sorunlarını dinledi. İnce’ye Türk Çayı ve simit ikram edildi. Muharrem İnce, Almanya göç tarihinde, Zonguldaklıların önemine değindi. İnce, Almanya’da çok sayıda Zonguldaklı olduğunu gördüğünü belirterek, Almanya’ya ilk gelen nesil olan Zonguldaklıların torunlarından, o günlerle ilgili kısa bilgi aldı. Dernekteki vatandaşlarda, İnce’ye Avrupalı Türklerin sorunları ile ilgili sorular yöneltti ve destek olmasını istedi. İnce, Memleket Partisi Almanya yönetiminde yer alan Özkan Yağcı‚yı örnek göstererek, Zonguldaklıları çok sevdiğini ve Zonguldak’ta çok dostlarının olduğuna vurgu yaptı. İnce, Zonguldaklılara da selam gönderdi.

Dernek başkanı Mustafa Yağcı, İnce’ye derneğe ziyaretinden dolayı teşekkür etti. “ Yağcı, Türkiye’den derneğimizi ziyaret edip, vatandaşlarımızı bilgilendirmek, buradaki insanlarımız için önemli. Ülkemizden kilometrelerce uzaklıktan gelip, onları misafir etmek bizim görevimiz “ dedi.

STK’lar, Türk toplumunun can damarı.

Memleket Partisi Almanya Başkanı İdris Er, “ Devrekliler Derneği’nde genel başkanlarını misafir eden, dernek yönetici ve üyelerine teşekkür etti. Er, sivil toplum kuruluşlarının yaşamasının Türk toplumunun can damarı “ dedi.

Almanya’da, büyük bir Zonguldak var.

Daha sonra, Memleket Partisi Zonguldak İl Başkanı Mukadder Yalçın, genel başkanları Muharrem İnce ile telefonda görüntülü kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Yalçın, genel başkanları İnce’ye derneği ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Yalçın, gazeteci Mustafa Tığlı’ya yaptığı açıklamada, “ Almanya’da büyük bir Zonguldak‘ daha var. Özellikle, NRW eyaletinde en çok Türk kökenli nüfus, ile göre Zonguldaklılar. Almanya’da il dernekleri, ilçe ve köy dernekleri var. Nüfus olarak yaygınlar. Sivil toplum kuruluşları olarak orada aktifler. Siyaset sahnesinde de etkili olmaya başladılar. Almanya’da Memleket Partisi, yeni ama hızlı bir şekilde teşkilatlanıyor. Almanya’daki ekibimiz çok güçlü. En önemlisi de, teşkilat içesinde Zonguldaklı dostlarımız ve kardeşlerimiz var. Zonguldaklı olarak, Özkan Yağcı arkadaşımız üstün bir performans sergiledi. Diğer taraftan Timur ve Cüneyt arkadaşımız var. Kadınlarımız da aktif. Ayla ve Canan hanım var. Almanya’daki ziyaret bize de güç kattı. Zonguldaklılar, İnce’ye Almanya’da büyük destek veriyor. Almanya’da Memleket Partisi olarak önümüzdeki seçimlerde yükse oy oranına ulaşacağımıza inanıyorum “ şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.