Devrek Postası

ÖĞRENCİLER OKULA DÖNÜYOR

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim sisteminde kaydı bulunmayan öğrencilerin takip sistemiyle eğitime dâhil edilmesi amacıyla başlatılan “Eğitimle Yeniden Buluşma” projesi, Zonguldak’ta ortaöğrenime kaydı olmayan öğrencilerin okula dönüşünü sağlamaya başladı.

ÖĞRENCİLER OKULA DÖNÜYOR
238 views
16 Ocak 2023 - 8:39

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaöğretime kaydı olmayan 367 öğrencini tespiti yapıldı. Proje kapsamında yapılan çalışmalarla öğrencilere ulaşılarak, velilerle görüşülerek okula devam etmeme sebepleri giderilerek yeniden eğitimle buluşturuluyor. Okula kaydı olmayan öğrencilerin yeniden eğitimle, okulla buluşturulması için yapılan çalışmaları paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha ALDOĞAN, bir tek çocuğun bile  okulla buluşturulmasının önemli olduğunu, hiçbir çocuğun eğitim öğretimin dışında kalmasına  gönüllerinin razı olmadığını ifade ederek Zonguldak genelinde yapılan çalışmalarla kayıtlı olmayan öğrencileri yeniden eğitimle buluşturulmaya başladığını belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü ALDOĞAN; “Milli Eğitim Bakanlığımızın eğitimde uyguladığı sosyal politikalarla; sosyoekonomik olarak dezavantajlı ailelerimizin çocuklarımızın eğitimle buluşabilmesi için şartlı eğitim yardımları, pansiyonlar, taşımalı eğitim, ücretsiz yemek, ücretsiz ders kitapları, kaynak kitaplar gibi uygulamalarla eğitimin tüm kademelerinde okullaşma oranları arttı. İlimizde ortaöğretimdeki okullaşma oranı %92’lerden %98,69’ a kadar çıktı. Hedefimiz ortaöğretimdeki okullaşma oranını önümüzdeki üç ay içerisinde Bakanlığımız hedefi olan % 99’a çıkarmak. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz birlikte  tek tek tüm öğrencilerimize ulaşıyoruz, okullarda oluşturulan ekiplerimiz, öğrencilerimizin adreslerine giderek ailelerimizi ve çocuklarımızı dinliyorlar. Öğrencimizi eğitimden uzak kılan sebep ne ise ailemiz, öğrencimiz için  en uygun çözümü üretmeye çalışıyoruz .Okula kaydı olmayan evladımızı, eğitim öğretim süreçlerimize dahil etmek için sahada tüm eğitim ve yönetim kadrolarımız çalışmaya devam ediyor.   Zonguldak’ta tüm evlatlarımızın eğitime erişimini sağlamak için çalışan okul ve kurumlarımızdaki eğitim ve yönetim kadrolarımıza, destek olan velilerimize teşekkür ediyorum. Eğitimin tüm kademelerde eğitime erişimin artırılması için ilimize yapılan eğitim yatırımlarında desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Milli Eğitim Bakanımız Prof.Dr. Sayın Mahmut  ÖZER’e tüm eğitim ailemiz adına şükranlarımı sunuyorum. dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.