REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devrek Postası

DEVREK AFETLERE KARŞI HAZIRLANDI

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından koordine edilen Zonguldak, Bolu, Bartın ve Karabük İlleri Ulusal Medikal Kurtarma ( UMKE) ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen Deprem Tatbikatı Devrek’te yapıldı.

DEVREK AFETLERE KARŞI HAZIRLANDI
73 views
04 Kasım 2022 - 8:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Düzenlenen tatbikata izleyenler arasında Devrek İlçe Kaymakamı Ümit Altay, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Bilal Cin,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cezmi Yalınkılıç, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dinar,Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri  Songül Tüzüner, Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Murat Kanlı. Başkan Yardımcısı İbrahim Demircan, Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Milli Egemenlik Parkında yaklaşık 100 kişinin katıldığı ve AFAD, Jandarma, Emniyet, Belediye, Çevre ve şehircilik, Bülent Ecevit Üniversitesi, Gıda Tarım, Özel hastaneler, Kızılay, İHH ve  İl Sağlık Müdürlüğü Başkanlıklarının destekleri ile  yerel düzeyde saha tatbikatı yapıldı.Güzel bir saha organizasyon altında düzenlenen saha tatbikatında senaryo gereği bölgede 6.3’lük şiddetinde deprem senaryosu canlandırıldı.Önce AFAD timlerinin en kaz bölgesinde dinleme ve arama yaptıktan sonra olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) sağlık ekiplerinin  Yedi tane yaralıya ulaşıp ikisi olay yerinde vefat etmiş ve beş kırmızı kodlu ağır yaralı olup yaralıların hastanelere nakilleri sağladı.

Tatbikat sonrası bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner: “ Ülkemizde ve ilimizde olağanüstü hallere hazırlanmak amacıyla ve Kamu Kurum ve Kuruşları ile koordinasyon sağlamak için belirli periyotlarda bu tatbikatları yapmaktayız. Başta ilimiz olmak üzere Bolu, Bartın, Karabük Umke ekiplerinin katılımıyla tatbikatımız amacına ulaştığına inanıyoruz. Umarım bu olay sadece senaryoda kalır, Allah Ülkemizi bu tür felaketlerden korusun. Ayrıca düzenlediğimiz bu tatbikatımıza yardım ve desteklerini esirgemeyen Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın Yöneticilerinin yanı sıra sivil toplum örgütlerinden . İHH, Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı ve Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanlığına da buradan sonsuz teşekkür etmek istiyorum “ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.