Devrek Postası

BAŞKAN BÜKRÜ’DEN 10 KASIM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

BAŞKAN BÜKRÜ’DEN 10 KASIM MESAJI
75 views
09 Kasım 2022 - 10:55

Başkan Bükrü mesajında, “Egemenliğin milletten alınıp saraya, tek adama verilmek istendiği, Cumhuriyetin temel değerlerine dönük saldırıların arttığı günümüzde, Türkiye Cumhuriyeti’ni Atatürk’ün izinde laik, demokratik bir hukuk devleti yapmak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.
Başkan Yaşar Bükrü mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, taraflı tarafsız herkesin takdir ettiği, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamlarından ve komutanlarından biriydi. Balkan Harbi’nden Trablusgarp’a, Birinci Dünya Savaşı’nda Çanakkale’den Irak’a, Filistin’den Suriye, Galiçya, Kafkas cephelerine uzanan bir yolculuk. Ve sonrasında kurtuluş zaferimizi yazdığımız İstiklal Harbi. Ömrünün yarısı cephelerde geçmiş bir asker olarak, belki de en büyük kavgasını, yoktan var ettiği bir ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için verdi. Kurtuluş Savaşımızı, Cumhuriyet devrimi ile taçlandırdı. Köhnemiş saltanat ve hilafet makamını kaldırarak, egemenliği millete verdi. En yakın arkadaşlarının bile imkansız olarak gördüğü devrimleri başardı. Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş uygarlık yolunda ilerlemesi için, gecesini gündüzüne kattı, bütün ömrünü Türk milletinin siyasi ve iktisadi kurtuluşuna adadı.
Kurduğu ülke ve yaptığı devrimlerle; ezilen, sömürülen, bağımsızlık ateşiyle yanıp tutuşan bütün mazlum milletlere örnek olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yıldönümünde saygı ve özlemle anıyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.