Devrek Postası

ULU ÖNDER ATATÜRK DEVREK’TE ÖZLEMLE ANILDI

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 84.yılında tüm yurtta olduğu gibi Devrek’te de anıldı.

ULU ÖNDER ATATÜRK DEVREK’TE ÖZLEMLE ANILDI
112 views
10 Kasım 2022 - 9:00

Cumhuriyet Alanı’nda yapılan tören, Atatürk Anıtı’na kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin konulması sonrasında saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam etti.

10 Kasım 1938 günü saat 09 05’te yaşamını yitiren, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı” Mustafa Kemal Atatürk” vefatının 84’üncü yılında anıldı.

Devrek Cumhuriyet alanında düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Ümit Altay,Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,Cumhuriyet Baş Savcısı Mehmet Fatih Doğan ,Kamu ve Kuruluşlar Sivil Toplum Örgütler Siyasi Parti Temsilcileri,Daire Müdürleri,Polis Teşkilatı,Askeri Erkanlar ve kalabalık vatandaşlar katıldı.

84 yıldır özlem ve hasretle anıyoruz

ATATÜRK Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı Çelengi sunulmasının ardından saygı duruşu , istiklal marşı okundu , siren sesleri çalındı meşaleler yakıldı ve öğrenciler tarafından nöbet tutuldu. Devrek protokolü topluca ATATÜRK Büstü önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Atatürk Kültür Merkezinde Oratoryum gösterileri ilgiyle izlendi. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-1938 Ölümünün 84 Yılında rahmet ,saygı ve özlemle anıldı.

Yapılan tören ve etkinliklere protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.