Devrek Postası

‘Kooperatif Bakkal Zonguldak’a geliyor’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, Zonguldak’a kooperatif bakkal kurulacağının müjdesini verdi.

‘Kooperatif Bakkal Zonguldak’a geliyor’
106 views
15 Aralık 2022 - 11:40

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “Kooperatif bakkalın ilk olarak 6 ilde kurtulacağını ifade eden Habiboğlu, Genel Başkanımız Bendebi beyin kooperatif  bakkal diye çalışması var. Zaman zaman TESK’de toplantılara gidiyoruz. Şimdi ilk etapta 6 tane büyükşehirler de başladı. Trabzon, Sakarya ve Konya gibi. Sıra buraya da gelecek bunun ölçüleri var. Bunda bazı kriterler var. Sattığı ürünler bizim yerel marketlerde satılacak. Bu mevzuatın inceliklerine girmek istemiyorum. Bunun buraya gelmesi 5-6 ayı bulacak. Ankara’dan yetkililer gelecekler, bununla ilgili çalışmalar yapacaklar. Yapmak isteyen arkadaşlarımıza buraya yönlendireceğiz. Bunun avantajı şu hem ürüm kaliteli olacak, Hemde mahalle bakkalında ürünlerin hepsi orada olacak. Vatandaş çarşıya inmeyecek dolmuş parası vermeyecek.”dedi.
 

Yeni dönemde zam furyası başlayacak

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu,”Yeni dönemde zam furyası başlayacak. Nereden biliyoruz. Bizi bu son günlerde tekele bayi üyelerimiz arar oldular. Bu konuda rahatsızlıklarını dile getirdiler. Bizde bayilerle toptancılarla sorunları gidermeye çalışıyoruz. Tabi doğal olarak zamlar fazla olunca herkes elinde ki malı dağıtmak istemiyor. Bugüne kadar bayiler ne kadar satmışsa o kadar vermeye çalışıyorlar. Arkadaşlar da fazla zam geleceği için birikimleri varsa mala yatırıp raflarına koymak istiyorlar. İnşallah bunları da çözeceğiz. Zamlar artık dayanılmaz. Bunlar artık 2023’e erteleniyor gibi gözüküyor. Zam furyası sadece tekel ve sigara da değil, büyün gıda maddelerinde dahil üst üste kaşar peyniri alamaz hale geldik. Bunların önüne geçilmeli hükümetin de bunlarla ilgili çalışmaları var” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.