Devrek Postası

ZGC BAŞKANI TÜRK İŞ’TE

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, Ankara’ da Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti.

ZGC BAŞKANI TÜRK İŞ’TE
104 views
15 Ocak 2023 - 12:17

Başkan Akbıyık, tarafından yapılan ziyarette Zonguldak ve ülke geneli ile ilgili bir çok görüşü Atalay’dan aldı. Asgari ücret, EYT, memur ve emeklilerle yapılan zamlarla ilgili değerlendirme, bu sene için gerçekleşecek kamu işçilerin toplu sözleşmelere yapılacak zamlar ve sosyal haklarla ilgili çalışmaların ve hazırlıkların sürdüğünü ifade etti.

“TTK işçi alımını öncelikle gerçekleştireceğiz”

Atalay, TTK işçi alımı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, TTK’ ya işçi alımı önceliğimizdir, gerçekleştirme adına uğraşımız yoğun sürüyor ve üzerinde önemle çalışıyoruz. Sohbet ortamında geçen görüşmede TBMM kurulan   Zonguldak/ Amasra komisyonu ile ilgili görüşler alındı, Komisyonun kararının tarafsız, hakkaniyetli, şeffaf ve objektif olması üzerinde duruldu. Kurumların da yıpratılmamasının öneminden bahsedildi.

 GMİS seçimlerinden söz edilerek, GMİS seçimleri için hayırlı olsun denildi. Çaycuma ile ilgili yapılan sanal söylemlere de ‘’ Zonguldak sevdamız tartışılamaz’’ diyerek açık ve net ifade ile açıklık getirildi.  Atalay, Türk İş yeni hizmet binasının yapımı için yirmi dönüm arazinin Ankara- Eskişehir yolu üzerinde alındığını, proje çalışmalarının sürdüğünü, yakında inşaatın başlayacağını, güzel ve modern bir akıllı bina olarak hizmet binasına kavuşacağını müjdeledi.

Ziyaret sonunda Türk – İş Genel Başkanı tüm Zonguldak’a en derin sevgilerimi ve selamlarını ileterek, Zonguldak’a yapılacak ziyaret programında İlin önemli ve değerli STK’sı olan Zonguldak Gazeteciler Cemiyetine ilk olarak ziyaret edeceği sözünü verdi.

Yapılan ziyarette Sakarya Gazeteciler Cemiyeti (SGC) Başkanı Sezai Matur’ da önemle yer aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.