REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devrek Postası

Zonguldak İYİ’de Erdal Gülay ipi göğüsledi

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığının 3. Olağan Genel Kurulu’nda Erdal Gülay’ın listesi 240 oyla kazandı.

Zonguldak İYİ’de Erdal Gülay ipi göğüsledi
183 views
15 Ocak 2023 - 15:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığının 3. Olağan Genel Kurulu’nda Erdal Gülay’ın listesi 240 oyla kazandı.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığının 3. Olağan Genel Kurulu Alaborina Restoranda yoğun bir katılım ile yapıldı. 3 adayın yarıştığı seçimleri 240 oy alan Erdal Gülay kazanırken, diğer adaylardan Suat Mısırlıoğlu 234 ve Candemir Ongan ise 51 oy aldı.

Divan Başkanlığını İYİ Parti Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun’un yaptığı genel kurulda açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Alaborina Restoranda yapılan kongreye, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun, İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Karabük eski belediye başkanı Dursun Altıparmak, CHP İl Başkanı Murat Pulat, Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Demokrat ilçe başkanı Menderes Uzun, DYP eski il başkanı Mustafa Taştan, Şehit Aileleri Derneği başkan yardımcısı Cihan Köktürk, il ve ilçe teşkilatları ile delegeler katıldı.

listede, Erdal Gülay, Sarı listede, Suat Mısırlıoğlu, Beyaz listede, Candemir Ongan yarıştı. Kongrede konuşan İYİ Partili Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, İl Başkanlığı kongresinin hayırlı vesile olmasını temenni etti.

Beyaz listede adaylık için yarışan Candemir Ongan, “Bu bir yarıştır savaş değildir. Yarışın sonunda küsmeden, kırılmadan partim ve ülkem için sonuna kadar mücadele edeceğimden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah bu şanlı milleti korusun ve kollasın. Kongremiz hayırlı olsun” dedi.

Sarı listede yarışan Suat Mısırlıoğlu da, ‘Artık milletvekili çıkarmak zorundayız. Biz bu yola çıkarken hep bir hedefimiz vardı. Bu hedefimiz kendimiz için değil ülkemiz içindi. İnsanlarımızın üzerinde baskıyla yönetm yapan, baskıyla yöneten ezen bir iktidardan kurtulmak için biz bu yola çıktık. İnşallah önümüzdeki seçimlerde biz bunu başaracağız. Çünkü 20 yıllık misafirlik yeter diyoruz. Artık göndermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Mavi listede yarışan Erdal Gülay da, “Birlik beraberlik böyle olur. Değerli arkadaşlarım bizlere destek olmak için bugün burada bulunan herkes kendinden, cebinden ve evinden fedakarlık ederek gelmiştir. Kimsenin bir beklentisi olmamıştır. Bu anlamda bizlere vermiş olduğunuz güçle birlikte huzurlarınıza gelmiş bulunmaktayız. Geldiğimiz nokta çok uç nokta. Yapılan bunca haksızlıklar, bunca usulsüzlüklere rağmen bizler bu mücadeleyi vermek adına hepimiz direnmeye çalışıyoruz. Bizler bugün geldiğimiz noktada birlik ve beraberlik için tüm ilçe başkanları, ilçe yöneticileri, belde başkanları, belde yöneticileri, partililerimiz ve üyelerimizle gelen salonda el ele verip ayağa kalkmasını istiyorum. Birlik ve beraberlik böyle olur. Bizler üç arkadaşlarımız bu salona geldik. Yazdıklarımı okumuyorum. Dediğim gibi işsizliğe, aşsızlığa, yalnızlığa, itilmişliğe, kakılmışlığa dokunmuyorum. Onları zaten hepimiz biliyoruz. Biz birlik ve beraberlik içerisinde üç arkadaş buraya medeni bir şekilde geldik. Huzurlarınızda bizleri değerlendirmekte kıymetli delegelerimize kalmıştır” dedi.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan yardımcısı ve Muğla Milletvekili Metin Ergun da konuşmasında, “Bir yere, bir makama, bir sıfata, bir göreve, talep çok ise orada bir ışık var demektir. İnşallah bu gelecekte birlikte bunu kurtuluş haline getireceğiz. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye hem kadro itibari ile hem de sistem itibari ile kötü yönetiliyor. Türkiye’nin bu sistemi bir daha taşımaya takati gücü kalmamıştır. Türkiye’nin partili cumhurbaşkanlığı sistemden kurtulması gerekiyor. Kurumların sistemi ortadan kalktı. Ve aynı zamanda hiçbir kurala uyulması hale geldi. Hukukun üstünlüğü ortadan kalktı. Sivil toplum artık etkili bir güç olmaktan çıktı. Sonuç itibari ile Türkiye bu sistemi bir dönem daha kaldıramaz” diye konuştu.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen de konuşmasında, “Zonguldak’ta birinci parti olmayı hedefliyoruz” diyerek şunları söyledi:

“Kongrenin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün ne mutlu bize ki, Meral Akşener gibi bir lidere ve onunla birlikte yürekli bir teşkilata sahibiz. Bugün bakıldığında milyonlarca kişi iyi partiye koşuyor. Liderimizi Türkiye’nin başbakanı olarak görür ve yönetmesini istiyorum. Ben 4 buçuk yıldır bu bayrak savaşını sürdürüyor ve bundan sonraki yeni gelecek arkadaşlarımıza da teslim edeceğim. Bugün nasıl Türkiye geneline baktığımız zaman Bir belediye başkanımızın Zonguldak’tan çıkmasına mutluluk yaşarken, İnşallah biz genel başkanımızın birinci parti olacağız sözlerinden yola çıkarak, Zonguldak’ta da birinci parti olmayı hedefleyeceğiz”

Yapılan kongrenin sonunda kullanılan oylar sonucunda İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığına 240 oy alan Erdal Gülay seçilirken, diğer adaylardan Suat Mısırlıoğlu 234 ve Candemir Ongan ise 51 oy aldı.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanlığına seçilen Erdal Gülay’ın yönetim kuruluna ise, Şeniz Yüzgeç, Haydar Gökçe, Cafer Ercan, Selim Biçer, Fikret Hırabaş, Cemalettin Akdeniz, Temel Gökdemir, Tuğba Dalgın Adar, Şakir Aliyazıcıoğlu, Yılmaz Altıntaş, Büşra Erdöl, Erhan Bilgin, Şener Aydemir, Erkan Yılmaz, Şener Çetin, Yaşar Otabaş, Zafer Öztürk, Çetin Dikenli, Mustafa İstek, Nihal Aksakal, Münevver Büyükalgan, M. Zeki Türkyılmaz, Aydan Özbay, Hasan Kiren, Cumhur Cinal, Rıdvan Yalçın, Emine Uzun, Fatma Özder, Ayşe Yanık, Hüseyin Uzun ve Mehmet İnam seçildiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.