Devrek Postası

DEVREK BELEDİYESİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE TEŞKİLATI KURUYOR

Devrek Belediyesi, yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerin yanı sıra ev, iş yeri, araç yangını, orman yangını, trafik kazası, kurtarma gibi olaylara kısa sürede müdahale edecek gönüllü itfaiye teşkilatını kuruyor.

DEVREK BELEDİYESİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE TEŞKİLATI KURUYOR
141 views
01 Mart 2023 - 10:05

   İlk etapta çalışan ve emekli madenci ile itfaiyecilerden oluşturulacak olan teşkilata daha sonra da vatandaşlar dahil edilecek. Bu amaçla gönüllü vatandaşlara bu konuda teorik ve uygulamalı eğitim verilerek. Yaşanacak sel, yangın, deprem gibi doğal afetlere müdahele edecek gönüllü ekipler koordineli hareket etmeleri sağlanacak.

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada,

gönüllü itfaiyecilik yönergesinin hayata geçmesiyle çalışmaları hızlandırdıklarını, başvuracak gönüllüleri teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacaklarını, belirtti.

     Başkan Bozkurt, “Tamamen gönüllü vatandaşlarımızdan oluşturacağımız bu teşkilata katılanları hem teorik hem de uygulamalı bir eğitimden geçireceğiz. Yangınların yanında deprem, sel gibi doğal afetlerde, her türlü patlama ve çökme durumlarında ilk müdahaleyi bu ekiplerimiz yapacak. Dünyada itfaiyecilik alanında en önemli projelerden biri olan ‘Gönüllü İtfaiyecilik Projesi’ni Devrek’imizde yaşama geçireceğiz. Böylece köy-şehir ayrımı yapmadan ilçemize, ilimize ve ülkemize güzel hizmetler vermiş olacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.