Devrek Postası

DEVREK’TE MARATON COŞKUSU

Devrek Belediyesi tarafından bu yıl İkincisi düzenlenen “2.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU”nda start verildi.

DEVREK’TE MARATON COŞKUSU
66 views
16 Nisan 2023 - 9:05

Ülke genelinden 680 sporcunun katıldığı, 21 kilometre uzunluğundaki yarı maraton, 10 kilometrelik koşu ve 3 kilometrelik halk koşusu olarak başladı.

    Koşu öncesi bir konuşma yapan Milli Atlet Safder Kartoğlu, tüm atletlere adına düzenlenen 2.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU”  katılımları nedeniyle teşekkür etti.

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt da yaptığı konuşmada, atletlere Devrek’e geldikleri için teşekkür etti. Başkan Bozkurt, “Sporun bütünleştirici ve birleştirici yönü vardır. Safder babamız adına düzenlediğimiz maratonumuza hoş geldiniz. Safder babamız  bizleri maratonla tanıştırdı. Devrek’imizi hem ülkemizde hem de uluslararası koşularla dünyaya tanıttığı için kendisine şükranlarımı sunuyorum.  Bu yıl ulusal olan bu maratonumuzu uluslararası yapacağız” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da konuşmasında, sporun, sanat ve kültürün birleştirici yönünü Devrek’te görmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

MİLLİ ATLET SAFDER KARTOĞLU DEVREK’TE

    Devrekli Milli Atlet Safder Kartoğlu, Devrek Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “2.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU”na katılmak üzere Devrek’e geldi.

    5 kıtada 16 ayrı ülkede maraton koşan ve ülkemize madalyalarla dönen Milli Atlet Safder Kartoğlu’nu Devrek’te, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt karşıladı. Safder Kartoğlu’nu  ağırlayan Başkan Çetin Bozkurt, “Devrek’imizin adını hem ulusal hem de uluslararası müsabakalarla dünyaya duyuran Safder Kartoğlu ağabeyimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.”dedi.

     Milli Atlet kardoğlu da, adına böyle bir etkinlik düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Başta değerli başkanımız Çetin Bozkurt olmak üzere tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

     Maraton 3 kategoride yapılıyor. Bunlar; 21 Kilometrelik yarı maraton, 10 Km’lik Yol Koşusu ve 3 Km’lik Halk koşusu.

    Yarışmalar saat 09.30 ile 09.15 arasında başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.