Devrek Postası

BAŞKAN BÜKRÜ’DEN 19 MAYIS MESAJI!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104 yıldönümü ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN BÜKRÜ’DEN 19 MAYIS MESAJI!
15 views
18 Mayıs 2023 - 10:57

Başkan Yaşar Bükrü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da ülkemizi işgalden kurtarmak için Samsun’da attığı ilk adımın, Türk ulusunun kaderini değiştirdiğini ifade etti. Atatürk’ün liderliğini, askeri ve siyasi dehasını, devrimci ruhunu anlamayanlara Gençliğe Hitabe’yi bir kez daha okumalarını öneren Başkan Bozkurt, “Cumhuriyet’in emanet edildiği milyonlarca gencimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacağına olan inancımla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 104. yılını kutluyorum” dedi.
“19 MAYIS ULUSUMUZUN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ”
Başkan Yaşar Bükrü, mesajda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 104 yıl önce 19 Mayıs 1919’da ülkemizi işgalden kurtarmak için Samsun’a attığı ilk adımın, ulusumuzun kaderini değiştirdiğini ifade ederek, “Bu adımla tarihe altın harflerle adını yazdıran Kurtuluş Savaşı başlamıştır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan bağımsız mücadelesi, tarihe gömülmek istenen bir ulusun küllerinden yeniden doğuşu, özgür ve aydınlık yarınlara yürüyüşüdür” dedi.

ATATÜRK’ÜN DEHASINI ANLAMAYANLAR GENÇLİĞE HİTABE’Yİ OKUSUN”
19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan meşalenin, ulusumuzun çağdaş uygarlıklar düzeyine ulaştırılmasında yolumuzu aydınlattığını vurgulayan Başkan Bükrü, şöyle devam etti: “Tarih boyunca bağımsız yaşamış, esarete asla boyun eğmemiş olan Türk halkıyla birlikte onurlu bir mücadele veren Atatürk, ‘En büyük eserimdir’ dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni, inanıp güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir. Sadece bu tavır bile Atatürk’ün, Cumhuriyetimiz’i emanet ettiği gençlere duyduğu güvenin en önemli göstergesidir.19 Mayıs’ı önemsizleştirip ve sıradanlaştırmaya çalışanlar ne yazık ki bu ruhu kavrayamamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğini, askeri ve siyasi dehasını, devrimci ruhunu anlayamayanlar, Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabe’sini bir kez daha okumalıdır. Cumhuriyet’in emanet edildiği milyonlarca gencimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar koruyacağına olan inancımla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 104. yılını en içten dileklerimle kutluyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.