Devrek Postası

ÖĞRENCİLER DEVREK ORMANLARINI GEZDİ

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği son sınıf öğrencileri, 22-25 Mayıs 2023 tarihleri arasında Zonguldak ormanları ve ormancılık çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla ekskürsüyon gezisi başladı.

ÖĞRENCİLER DEVREK ORMANLARINI GEZDİ
38 views
22 Mayıs 2023 - 11:44

Düzenlenen geziye ilişkin Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan şu açıklama yapıldı: “Prof. Dr. Ali Durkaya başkanlığında gerçekleştirilen ekskürsüyon gezisinde ilk olarak Gökçebey Fidanlık Müdürlüğümüzü ziyaret eden ekskürsüyon gurubu ilk önce Fidanlık Müdürlüğümüzde yürütülen çalışmaları yerinde gözlemleme ve inceleme şansı buldu.Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu ekskürsüyon gurubuna hitaben “Zonguldak’ın, önemli bir orman varlığına sahip ve aynı zamanda ormancılığın layıkıyla yapıldığı ender bölgelerden biri olduğunu vurgulayarak, mesleğimizi daha da ileriye taşımak için öğrencilerin kendilerini çok yönlü geliştirmelerin önemine dikkat çekti. Ormancılık kutsal bir meslek, severek yapmazsanız başarılı olmayacağınız bir iş. Mesleğimizin geniş yelpazesi var sevecek farklı yönleri var. Siz yeni meslektaşlarımızla bilgilerimizi paylaşarak elimizdeki bilgiyi çoğaltıyoruz. Gayret, kaderin aşığıdır. Sizin ormancılık meslegindeki gayretiniz ormancılığı Türkiye Yüzyılına taşıyacaktır” dedi.

Bölge Müdürümüz Sayın Bayrakratoğlu, ekskürsüyon gurubuna iş güvenliği, kaliteli orman emvali üretimi, standardizasyonun önemi konularında bilgi ve tecrübelerini paylaştı. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında iş güvenliği kuralları, kişisel koruyucu donanım kullanımının gerekliliğinin altını çizerek “ Her şeyden önce can güvenliği gelmektedir. Orman varlığımız bütün milletimizin ortak malı. Bu milli servetimizi korumak, çoğaltmak ve değerlendirmek bizim görevimiz” dedi.Orman Zararlılarıyla mücadele laboratuvarımızı da gezen ekskürsüyon gurubu biyolojik, biyoteknik ve mekanik mücadele teknik ve uygulamalarını yerinde gözlemledi. Aile fotoğrafının çekilmesinin ardından Prof. Dr. Ali Durkaya başkanlığındaki ekskürsüyon gurubu Devrek ve Gökçebey ormanlarında devsmxeden silvikültür çalışmalarını yerinde görmek üzere fidanlıktan ayrıldı.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.