Devrek Postası

Çaycumalılar türkülerle muhteşem gece geçirdi

Çaycuma Belediyesi’nin Türk Halk Müziği Korosunun verdiği “Türküler Geçidi” konseri salonu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı.

Çaycumalılar türkülerle muhteşem gece geçirdi
13 views
09 Haziran 2023 - 12:23

Belediyenin Türk Halk Müziği Topluluğunun Şef Ertuğrul Karabulut yönetiminde verdiği “Türküler Geçidi” konseri yapıldı. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezindeki konseri Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Cengiz, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Tuğrul Dereli, Çanakçılar Şirketler Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı Mithat Çanakçı, Emekli Öğretmen Hayrullah Saki, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla çok sayıda sanatsever ve çevre ilçelerden gelen müzik topluluklarının üyeleri de izledi.
ÜLKENİN ÇEŞİTLİ YÖRELERİNDEN 21 TÜRKÜ SESLENDİRİLDİ
Sunumunu Birhan Keser’in yaptığı konserde ülkenin çeşitli yörelerinden 21 türkü seslendirildi. İzleyicilerin zaman zaman türkülere eşlik ettiği konser büyük beğeni topladı. Konserin son bölümünde ise Başkan Kantarcı’nın istek parçası “Aman Of” koro tarafından seslendirildi. Başkan Kantarcı ve Çanakçılar Şirketler Grubu Onursal Başkanı Mithat Çanakçı konserin sonunda Şef Ertuğrul Karabulut ve Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk’e teşekkür ederek birer buket çiçek sundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.