Devrek Postası

DEVREK’TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ

Devrek’te 15 Temmuz darbe girişiminin 7. yılında Cumhuriyet Alanı’nda demokrasi nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla Cumhuriyet Alanı’nda program düzenlendi.

DEVREK’TE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİ
36 views
16 Temmuz 2023 - 12:10

  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen program saat 21.00 itibariyle başladı. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günün 7. yılında, 15 Temmuz belgeseli izlendi ardından açılış konuşmaları yapıldı

   Halkın yoğun katılım gösterdiği programa; AKP Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emrah Dindar, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Muhammet Atlı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu kurum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, ve davetliler katıldı.      

      Devrek Kaymakamı Ümit Altay günün anlam ve önemini belirttiği konuşmasında: “Sözlerime başlarken öncelikle 9 Temmuz Pazar günü bölgemizde ve özellikle ilçemizde yaşanan yoğun yağışlar neticesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

 Ayrıca pazar gününden bu yana felaketin etkilerini silmek ve ilçemizde hayatın normale dönmesi için çalışan belediyelerimize, AFAD, Özel Idare, DSI, Orman Bölge Müdürlüğü, Enerjisa, ülkenin her bölgesinden yardıma gelen belediyelerimizin personelleri ve elbette vatandaşlarımızın zarar tespitlerini yapmak için gece yarılarına kadar durmaksızın çalışan memurlarımıza, personellerimize; vatandaşlarımıza su ve yiyecek taşıyan sosyal yardımlaşma vakfı çalışanlarımıza, öğretmenevimize, kızılay ve afad gönüllülerimize ve sahada yardıma koşan diğer stk’lara, ayrıca yurtdışından gelen yardımları organıze eden gurbetçi derneklerimize ve ZONDEF’e sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  Felaketin can kaybı yaşanmadan atlatılmış olması tek tesellimizdir. Vatandaşlarımızın bu süreçte yaşadığı sıkıntıları biliyor ve bundan dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Devlet olarak yaraları sarmak için var gücümüzle ve bütün kurumlarımızla çalışıyoruz. Rabbim bir daha böylesi felaketleri bizlere göstermesin.   Böylesi doğal afetler ve savaşlar gibi önemlı musıbetler milletleri birbirlerine kenetleyen dönemlerdır. Bu gibi zor zamanlarda bütün günlük siyasi çekişmeler ve küçük hesaplar rafa kalkmalı, birlik ve beraberlik içerisinde zorluklarla topyekün mücadele edilmelidir.  İşte bu ruh ve bilinçle 15 temmuz 2016 gecesi milletimiz, azız vatanımız ve devletimize uzanan karanlık ve kanlı ellere vücudunu kurşunlara, bombalara sıper ederek dur demiştir. Bin yıldır türk yurdu olan anadolu toprakları üzerindeki haın emellerin sahipleri bir kez daha bozguna ve hüsrana uğradı.Bu vesileyle eşsiz bir kahramanlık destanı yazarak bu milleti parçalayıp yok etme planlarını yerle yeksan eden büyük türk milletine tekrar saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”  diye konuştu.

  Konuşmaların ardından anıt önünde toplanan kalabalık alana kurulan ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması izletildi. Program şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti, şiirlerin okunması, tasavvuf müziği dinletisi ve video gösterilerinin ardından sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.