Devrek Postası

DEVREK MYO’DA MEZUNİYET HEYECANI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) 2022-2023 akademik yılı mezuniyet törenleri görkemli bir açılışla başladı.

DEVREK MYO’DA MEZUNİYET HEYECANI
132 views
03 Eylül 2023 - 12:28

Sabah saatlerinde Çaycuma Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen Çaycuma MYO, Çaycuma Gıda Tarım MYO, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı MYO, Uygulamalı Bilimler YO, Devrek MYO, Devrek Adalet MYO’nun mezuniyet törenine ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Gökçebey Kaymakamı Adem Taşpınar, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, protokol üyeleri, senato üyeleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Öğretim elemanları ve öğrencilerinin tören alanına gelmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Devrek Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Akademik Yılı Dönem birincisi Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü öğrencisi Semih Ak, mezunlar adına bir konuşma yaptı. Mezun olmanın yeni başlangıçlara işaret ettiğini belirten Ak, öğrenci odaklı yaklaşımıyla desteğini sürekli hissettiren Rektör Özölçer’e ve emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Törendeki konuşmasına bu yıl Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden ZBEÜ öğrencilerini anarak başlayan Rektör Özölçer, bu dönem mezuniyet töreninde buruk bir sevinç yaşadıklarını ifade etti. Mezuniyetlerin hem yeni başlangıçları temsil ettiği için mutluluk ile heyecanı hem de vedayı temsil ettiği için hüznü yaşattığını belirten Rektör Özölçer, kuruluşundan bu yana ZBEÜ’nün 98.778 mezun verdiğini ve bu sene 5454 öğrenciyi meslek hayatına uğurlamanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Geçtiğimiz hafta ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü’nün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı yarışmasında elde ettiği birinciliğin ZBEÜ olarak kendilerine gurur yaşattığını dile getiren Özölçer, yeni mezunlara da üniversiteleri ile gurur duymalarını ve her zaman ZBEÜ’den aldıkları kültür iklimine sahip çıkmalarını öğütledi.

Konuşmaların ardından, dönem birincilerine hediyeleri sunuldu. Mezunlara, diploma takdim edilmesiyle devam eden tören, öğrencilerin meslek yemini etmesi ve kep atmasıyla sona erdi.

Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesi Mezuniyet Töreni

Çaycuma Şehir Stadı’nda başlayan törenler Site Kapalı Spor Salonu’nda tüm hızıyla devam etti.

Saat 15.00’da başlayan Mühendislik Fakültesi ve Fen Fakültesi mezuniyet törenine Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Bartın Üniversitesi (BARU) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, protokol üyeleri, senato üyeleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Mezun öğrencilerin ve akademisyenlerin tören alanına gelmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Fen Fakültesi dönem birincisi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü mezunu Benan Kök, Mühendislik Fakültesi dönem birincileri Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunları Hakan Yiğit ve Cahit Arslan kürsüye davet edildi.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Benan Kök, zorlu bir dönemde mezun olmalarına karşılık desteğini hiç esirgemeyen hocalarına, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e ve ailesine teşekkürlerini sundu. Mühendislik Fakültesi dönem birincilerinden Hakan Yiğit, etik değerleri gözeterek insanlığın ihtiyaçlarına yönelik çözüm üretmenin en temel görevleri olduğunu ifade ederek, ZBEÜ mezunu olarak zorluklar ve fırsatlarla dolu bir dünyada önemli rol üstleneceklerine inandığını dile getirdi. Cahit Arslan ise emeği geçen tüm hocalarına ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesine teşekkür etti.

Törende konuşan Rektör Özölçer, araştırmacı, yenilikçi, dışa dönük ve her düzeyde paylaşımcı bir kültürü yerleştirmeyi ve korumayı amaç edinen ZBEÜ’de yıllarını geçiren öğrencilerin gittikleri her yerde bu kültürü ve paylaşımcılığı taşıyacaklarını ve bulundukları yerlere ışık tutacaklarını ifade etti.

Vali Yardımcısı Turgut Subaşı ise ZBEÜ’nün Zonguldak’ın medarı iftiharı olduğunu vurgulayarak fedakârlıklarının, gayretlerinin, özverilerinin karşılığı olan mezuniyet belgelerini almaya hak kazanan öğrencileri kutladı.

Konuşmaların ardından dönem birincileri mezuniyet kütüğüne plaket çakarak, diploma ve hediyelerini protokol üyelerinin elinden aldı. Ardından dereceye giren öğrenciler sahneye davet edilerek mezuniyet belgesi ve ödülleri takdim edildi.

Öğrencilere mezuniyet belgesi takdimiyle devam eden tören, meslek yemini edilmesi ve kep atılmasıyla sona erdi.

Ahmet Erdoğan SHMYO Mezuniyet Töreni

Ahmet Erdoğan SHMYO mezuniyet töreni ise saat 18.00’de Site Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Törene ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, senato üyeleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende yüksekokul mezunları adına Ahmet Erdoğan SHMYO ikincisi Tıbbi Hizmetler Ve Teknikler Bölümü İlk Ve Acil Yardım Programı dönem ikincisi Zeynep Arslan konuşma yaptı.

Törende konuşan Rektör Özölçer, ZBEÜ ailesi olarak ülkenin geleceğine yön verecek bireylerin yetiştiğine tanıklık ettiklerini ifade etti. Öğrencilere, aldıkları eğitimin değerini hiçbir zaman göz ardı etmemelerini ve öğrendiklerini yaşamlarının her alanında kullanmalarını tavsiye eden Rektör Özölçer, daima büyümeyi ve ileriye bakmayı vizyon edinen ZBEÜ’nün bilimden teknolojiye, sağlıktan spora geniş bir yelpazede gelişimine katkı sunan meslektaşlarını ve öğrencilerini kutladı.

Konuşmalardan sonra tören Zeynep Arslan’ın mezuniyet kütüğüne plaket çakması ve ardından kendisine başarı belgesi ve plaket takdim edilmesi ile devam etti.

Arslan’ın konuşmasının ardından öğrencilere diploma takdim edildi ve öğrenciler meslek yemini ettiler. Büyük bir coşkuyla kutlanan tören öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.