Devrek Postası

“AİLEMİZİN BÜTÇESİNİ OLUŞTURUYORUZ”

Dirgine İşletme Müdürlüğü’ndeki toplantıda konuşma yapan Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu ” Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak ve disiplin etmek amacıyla buradayız. Ailemizin bütçesini oluşturuyoruz.”dedi.

“AİLEMİZİN BÜTÇESİNİ OLUŞTURUYORUZ”
15 views
10 Eylül 2023 - 12:42

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılana açıklamada: “Bölge Müdürümüz Sn Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen bütçe toplantısına Bölge Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Pınar, Ağaçlandırma ve Silvikültür, İşletme ve Pazarlama, Mali İşler, Makine ve İkmal, Orman Idaresi ve Planlama, İzin ve İrtifak, Personel Şube Müdürleri, Dirgine İşletme Müdür Vekili ve teknik personeli katıldı.

Dirgine İşletme Müdürlüklüğümüzdeki toplantıda konuşma yapan Bölge Müdürümüz Sayın Faruk Bayraktaroğlu ” Kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanmak ve disiplin etmek amacıyla buradayız. Ailemizin bütçesini oluşturuyoruz.

Performans kriterlerimize ve Cumhuriyetimizin 100. Yılına, Turkiye Yüzyılı vizyonuna göre planlarımızı %100 gerçekleşecek şekilde yapmalıyız. Bütçemizin %45 ‘ i Özel Bütçe, % 55’ i Döner Sermaye bütçesi. Gelirlerimizin çoğunu üretim çalışmaları olusturmadir. Bunun için silvikültür başta olmak üzere, bütün ormancılık çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Hedefinizi doğru tespit ederseniz, disiplinli bir şekilde çalışırsanız başarı kaçınılmaz olur.Başarılı işletmelerde, ön plana çıkan 3 temel özellik vardır. Bunlar; Planlama, Organizasyon ve Denetimdir. Faaliyetlerin doğru planlanması, iyi işleyen bir organizasyon sayesinde değer kazanırken, sağlam bir denetim, başarının sürekliliğine katkı sağlayacaktır.

Planlamanın araçlarından biri olan bütçenin amacına ulaşabilmesi için, kontrolünün etkin biçimde yerine getirilmesi önemlidir. Bütçenin uygulanması ve kontrolü, en az bütçenin hazırlanması kadar önemli ve özen gerektiren bir husustur.”dedi.

Genel Müdürlüğümüzün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda hazırlanmakta olan Döner Sermaye Bütçe Teklifleri, gelir-gider bütçesini oluşturan yatırımlar doğrultusunda sürdürülebilir orman yönetimi çerçevesinde, ormanlarımızı korumak, geliştirmek ve devamlılığını sağlayacak şekilde hazırlanan planların bütçesi oluşturulacaktır” dedi.

Döner Sermaye bütçe hazırlıkları diğer İşletme Müdürlüklerimizde ve Fidanlık Müdürlüğünde yapılacak toplantılarla devam edecek olup sürdürülebilir orman yönetimi çerçevesinde, ormanlarımızı korumak, geliştirmek ve devamlılığını sağlayacak şekilde hazırlanan planların bütçesi oluşturulacaktır.”denildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.