Devrek Postası

DEVREK UĞUR MUMCU ÇOCUK PARKI YENİLENDİ

Devrek Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Devrek İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Uğur Mumcu Çocuk Parkı yenileyerek çocukların hizmetine sundu.

DEVREK UĞUR MUMCU ÇOCUK PARKI YENİLENDİ
60 views
27 Ekim 2023 - 12:11

Parkın açılışını çocuklarla birlikte yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Uğur Mumcu’nun Atatürk ilke ve devrimlerinin ve laik Cumhuriyetin yılmaz savunucusu olduğunu, belirtti.

     Başkan Bozkurt konuşmasında, “Bu gün gördüm ki Uğur Mumcu yaşasaydı Türkiye ve dünya gündemini işgal eden birçok konuda o araştırmacı kişiliğiyle gün ışığına çıkmamış birçok konuyu onun sayesinde öğrenecek toplum o karanlıkta kalan bir takım sorunların Uğur Mumcu eliyle açığa çıkmasını görecek okuyacak ve yaşayacaktı” dedi.

     Uğur Mumcu’nun onurlu gazeteciliğin önemli simgelerinden biri olduğunu belirten Başkan Bozkurt, “Uğur Mumcu, aramızdan ayrılışının üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen hala bizimle yaşıyor. Bizden sonraki kuşaklarda Uğur Mumcu’ları mutlaka anacak, onun eserleriyle, Atatürk ve laik cumhuriyetimize sahip çıkacaklardır. İşte biz de Devrek Belediyesi olarak, Uğur Mumcu’nun ‘Hey halkım unutma bizi’ sözlerini hatırlayarak onun adını hem kalbimizde hem de ilçemizde yaşatıyoruz.Evet, Uğur Mumcu’yu unutmayacağız, unutturmayacağız. Şartlar ne olursa olsun asla Mustafa Kemal’in aydınlığından ayrılmayacağız. Bu ülkede kimlerin bedel ödediğini bilerek yaşayacağız. Onların bize bıraktıklarını çoğaltarak geleceğe yürüyeceğiz. Yaşasın Uğur Mumcu’lar, yaşasın Mustafa Kemal’ler, yaşasın tam bağımsız Türkiye” ifadelerini kullandı.

     Başkan Bozkurt daha sonra parkın kurdelasını çocuklarla birlikte kesti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.