Devrek Postası

DEVAMI GELECEKTE

DEVAMI GELECEKTE
Mustafa Semerci( devrekpostasi@hotmail.de )
356 views
29 Ekim 2023 - 12:50

En son gaztemizde yayınlanan yazımda Devamı Gelecekte siyaset yaşamımda karşılaştığım olaylarla ilgili 1. Ağızdan yazılarımda devam edeceğimi bildirmiştim.
Yerel seçimler öncesi dönemindeyiz. Aday adayları şimdiden resmi veya gayri resmi açıklamalar yapıyor. Herkes eteğindekileri döksün, bilahare ben de yer ve zamanına göre siyasi içerikli yazılarıma devam edeceğim. Zira şimdiden başkanlığım döneminde yapılan işlere sahip çıkanlar var. Öncelikle belirtmek isterim ki benim yaratılış özelliğimde ben yaptım sözcüğü yoktur. Biz yaptık.
Halkımızın beğenisini aldığımız her türlü yatırımda benim ve belediyede oluşturduğumuz ekiplerin, çalışanalrın büyük emekleri vardır. Bölüm müdürlüklerinden, en alt kademede tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum.
Nasıl başardık. Benden önceki başkanımızın döneminde aynı elemanlar vardı. Eksik olan yerlere takviye elemanlar aldım. Pasif görevde olan olanları aktif, aktif gibi görünenleri pasif göreve aldım. Bu süreçte kimsenin ekmeği ile aşı ile de oynamadım. Siyasi görüşlerine göre ayrım yapmadım. Yatırımcı ve yardımcı bütün birimleri koordine ederek; bir bilene danışarak önem sırasına göre vatandaşımızın beğendiği yatırımları işini ve memleketini seven çalışanlarımzla birlikte gerçekleştirdik.
Beni her konuda destekleyen meclis üyelerime de teşekkür ediyorum.
Maalesef bu çalışanlarım da ilçe yönetiminden bazıları ve onları yöneten vekilimizden yardım alamadım.
Nedenini çoğu vatandaşlarımız biliyor. Çok sayıda işçi çalıştıran, Devrekli iş adamımıza petrol ofisi istasyonu açılması için ruhsat vermem. Çıkar beklemeden doğru olanı yaptık.
Üzülerek söylüyorum. Beni bu konuda destekleyen meclis üyelerim afaroz edildi. 2014 seçimlerinde meclis üyeliklerinden oldu. Yaptıklarımdan hiç pişman değilim. Bugün yine benzer konu olsa aynı işi yaparım.
2004’te yapılan belediye başkanlığı seçimlerinde başkanımız dahil, meclis üyelerinin %90 çoğunluğu Doğru Yol ve Anavatan partilerinden oluşuyordu. Biz değiştik diye yola çıkan AK Parti’yi destekledik. 2004 seçimlerinde sokaklarda 10. Yıl marşını söyleyerek yürüdük. Şimdilerde söylenebilir mi? Sanmıyorum. Değişen bir şey de olmadı. Değişen bizimkiler. Beni yakından tanıyanlar bilir. Yıldız Teknik Üniversiteisni biritirdikten sonra her seçim döneminde belediye başkan adayı olmamı isteyenler olmuştur. İsteyenlere belediye başkanı olacak kişinin başkan maaşına ihtiyacı olmaması gerektiğini söylemişimdir. Nasibimde varmış başkan maaşına ihtiyacım olmadığı durumda başkan oldum.
Devrek’te güzel işler yapılmasına vesile oldum. AKP’den ayrıldım. İYİ Partiliyim. Ayrılığı çok önce yapmalıydım. Şimdi çok mutluyum. Sn. Çetin Bozkurt belediye başkanı oldu. Yapılan ilk toplantıda AKP’li belediye meclis üyeleri geriye dönük 5 yıllık yani benim dönemimdeki hesapların incelenmesi için müfettiş talebinde bulundular. Çok üzüldüm. Benim ve ekibimin veremeyeceği hesap yoktur. Ayrıca her yıl belediye hesaplları Sayıştay tarafından incelendiğinin bilinmesi ayrı bir konu. Ne diyeyim. Yazıklar olsun.
Pandemi döneminde hayatım boyunca okuduğum kitaplardan çok daha fazlasını okuma fırsatını buldum.
Türklüğü, islamiyeti, Osmanlıyı, Kurtuluş Savaşımızı, çok daha önemlisi Atatürk ile ilgili kitapları okudum. Bu kitapları çok daha önce okumamakla ne büyük yanlış yapmışım. Okuduklarımla ilgili özetler çıkardım. Sırası geldikçe Devrek Postası’nın onayı ile yayınlayacağız.
Gelecek yazılarımda buluşmak üzere, kalın sağlıcakla!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.