Devrek Postası

Filyos’ta saldırgan köpekler beldeyi perişan etti!

Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde sokak ve caddelerde başıboş halde dolaşan köpekler birçok vatandaşı ısırdı. Köpeklerce ısırılan vatandaşların bir çoğunda travmalar meydana geldi.

Filyos’ta saldırgan köpekler beldeyi perişan etti!
39 views
31 Ekim 2023 - 7:57

Filyos’ta son bir hafta da sokak köpeklerince ısırılma vakaları arttı. Filyos Belediyesi sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak köpeklerce ısırılan vatandaşların bir kısmında travmalar yaşandığını ifade etti.
Belediye’den yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; “Beldemizde son bir hafta içerisinde çok sayıda ısırılma vakası meydana gelmiştir. Söz konusu ısırılma vakalarının büyük bir çoğunluğu başta yaşlı, engelli ve kendini koruyamayacak düzeyde olan çocuklarımıza karşı yaşanmış olup, ısırılan vatandaşlarımız en yakın sağlık kuruluşundan tedavilerini olmuş ve büyük bir travmaya maruz kaldıklarını belirterek şikayette bulunmuşlardır. Özellikle çipli köpeklerin sahiplerinin ihmalkarlığı neticesinde bağlanmak istenmemesinden dolayı sokaklarda başı boş gezerek vatandaşlarımızın hayatını ve sağlığını tehlikeye atmaktadırlar.
ÇİPİ BULUNMAYAN KÖPEKLERİN SAHİPLERİNE KİŞİ BAŞI 7.500 TL CEZA!
30 Ekim 2023 Pazartesi tarihinden itibaren hayvan sahiplerinin köpeklerini tehlikeli olabilecek şekilde serbest bırakması veya bunların kontrol altına alınmasında ihmal göstermesi halinde, köpeklerde bulunan çip sayesinde şahısların tespitinin yapılarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerince kişi başına yaklaşık 7500 TL para cezası uygulanacaktır. Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı vatandaşlarımızın hayatını ve sağlığını tehdit edecek şekilde ihmal gösteren hayvan sahiplerinin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli önlemleri almalarını rica ederiz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.