Devrek Postası

Vali Hacıbektaşoğlu, meclis üyelerine mesaj verdi

Zonguldak İl Genel Meclis Kasım ayı ikinci birleşim toplantısı Meclis Başkanı Necdet Karaveli Başkanlığında yapıldı.

Vali Hacıbektaşoğlu, meclis üyelerine mesaj verdi
55 views
02 Kasım 2023 - 12:13

2024 Yılı Performans Programı görüşen İl Genel Meclisi üyelerine Vali Osman Hacıbektaşoğlu, hesap verebilirlik ilkesine vurgu yaptı.

Kasım ayı ikinci birleşim toplantısı birinci oturuma ait toplantı tutanak özetinin okunup oylama ile başladı.

Zonguldak İl Genel Meclisi’nde görüşülen 2024 Yılı Performans Programı, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Zonguldak İl Genel Meclis Kasım ayı ikinci birleşim toplantısının üçüncü gündem maddesinde yer alan, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 31. maddesi gereğince; stratejik plan ve programlarda yer alan amaç ve hedeflere göre, İl Özel İdaresince hazırlanan, 2024 Yılı Performans Programı görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu‘na havale edildi.

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU, “HESAP VEREBİLİRLİK İLKESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARI SÜRDÜRMEK”
Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun 2024 Yılı Performans Programı mesajı İl Özel İdare Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Kokulu, tarafından Meclis sonunda okundu.

Hesap verebilirlik ilkesine yönelik çalışmalar sürdürmeye dikkat çeken Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, “Bilindiği üzere, İl Özel İdaresin’in temel amacı, halkın mahalli müşterek nitelikte ihtiyaç duydukları hizmetlerin etkili bir şekilde karşılanmasıdır.

Bu doğrultuda İl Özel İdareleri; 5018 sayılı “ Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu” ile 5302 sayılı “İl Özel İdaresi Kanunu” doğrultusunda, “Stratejik Plan, Performans Programı ve Faaliyet Raporları” nı hazırlamakta ve uygulamaktadırlar. Söz konusu kanunlarda belirtildiği üzere, İdaremiz, kaynaklarını, kamu mali yönetiminin temel ilke ve araçları çerçevesinde, stratejik önceliklere göre tahsis etmekte, temsil ve karar alma süreçlerine katılım mekanizmalarını da gözeterek hesap verebilirlik ilkesine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

2020-2024 dönemini kapsayan kurumsal stratejik planımızı da esas alan 2024 yılı performans programında, İl Özel İdaremiz tarafından gerçekleştirilecek faaliyet ve projeler öngörülmüştür.

İl Özel İdaremizin bütün birimlerinin katkısıyla hazırlanan 2024 Yılı Performans Programının veri, bilgi ve belgeleriyle; mali saydamlık, hesap verilebilirlik ilkeleri doğrultusunda, etkinlik ve verimlilik açısından katkı sağlamasını, İlimize hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.