Devrek Postası

BAŞOĞLU, ZONGULDAK DENİZ TİCARET VE SANAYİ ODALARI İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Zonguldak İl/İlçe Ticaret ve Sanayi Odalarının düzenli olarak gerçekleştirdiği İstişare Toplantısı Oda seçimlerinin tamamlanmasının ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası Ereğli Şubesinin de katılımı ile 26.10.2022 tarihinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşti.

BAŞOĞLU, ZONGULDAK DENİZ TİCARET VE SANAYİ ODALARI İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
183 views
27 Ekim 2022 - 11:17

Zonguldak İl/İlçe Ticaret ve Sanayi Odalarının düzenli olarak gerçekleştirdiği İstişare Toplantısı Oda seçimlerinin tamamlanmasının ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası Ereğli Şubesinin de katılımı ile 26.10.2022 tarihinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya; Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Çaycuma Ticaretve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Tasin Tanyıldız, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Başoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Karadeniz Ereğli Şubesi Başkanı Oğuz Ünlüer, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Gündüz Acar, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Taner Arslan, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreter Vekili Murat Akar ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odaları Akademik Danışmanı Doç.Dr. Ferdi Kesikoğlu katıldı.

Zonguldak odaları olarak seçim süreçlerinin sonuçlanmasının ardından ilk kez yapılan toplantıda yeni oluşan yönetim kurulları ile çalışmalar kaldığımız yerden devam edileceği vurgulanarak mevcut projelerin son durumlarını gözden geçirildi ve önümüzdeki dönemde hangi projelerin gündeme gelebileceği istişare edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun içselleştirdiği ve örnek olarak uyguladığı istişare kültürünün ilimizde yaşatılmasının bir göstergesi de olan toplantının başlangıcında Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir tarafından; Endüstri 4.0 Etkileri, Ab Yeşil Mutabakatı- Paris İklim Anlaşması, ABD-ÇİN Ticaret Savaşları, Aktif Bölgesel Çalışmalar, İK Yetkinliği Gelişimi, AR-GE, İnovasyon Ekosistemi, Yapısal Reformlar, Enflasyon, Dış Ticaret Açığı ve Borç Stoku, Zonguldak’ta Mevcut Sektörlerde Derinleşme, Sektörel Çeşitlilik, Yaşam Kalitesi Gelişimi, Güç Birliği ve Lobi, Zonguldak İl – İlçe Sege verileri, Güçlü Sektörler ve Kuruluşlar, Filyos Projesinin Bölgeye sağlayacağı Avantajlarının anlatıldığı bir sunum yapıldı.

Sunum aşamasında ve devamında katılımcı yönetim kurulu başkanları ve genel sekreterler odalar tarafından tekil ve ortaklaşa yürütülen projeler ile ilgili açıklamalarda bulundular. Halen devam etmekte olan Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi, Gökçebey – Devrek Organize Sanayi Bölgesi, Girişim Sanayi Sitesi, Maden Makinaları Kümelenmesi, Lojistik Merkez Projesi, Mobilyacılar Sitesi, Su Ürünleri Yetiştiriciliği (Kafes Balıkçılığı) Projesi, Zonguldak turizm projeleri detaylı olarak istişare edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.