Devrek Postası

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: “İhmal var”

Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil Bartın’da yaşanan maden kazası sonrası açıklamalarda bulunarak “kesinlikle ihmal var” dedi.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil: “İhmal var”
146 views
31 Ekim 2022 - 12:30

Genel Maden İş Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil Bartın’da yaşanan maden kazası sonrası açıklamalarda bulunarak “Böyle büyük bir patlamanın olduğu bir iş yerinde bu kadar önlemler alınmasına rağmen bu facia yaşanmışsa ihmal de vardır. Biz olayın başından beri aynı şeyi söylüyoruz” dedi.

Genel Başkan Hakan Yeşil, gazetecilerin ihmal var mı sorusuna şu yanıtı verdi:“14 Ekim günü yaşadığımız Bartın Amasra‘daki maden kazasında 41 arkadaşımızı kaybettik. Tabi ki bu bizi çok derinden sarstı. Ailelere tekrar sabır diliyorum ve her seferinde söylüyoruz Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait Amasra müessesesinde ve kurumun tamamında güvenlik önlemleri, İş sağlığı ve iş güvenliği önlemleri hat safhadadır. Teknolojik aletler kullanılır. Ama böyle büyük bir patlamanın olduğu bir iş yerinde bu kadar önlemler alınmasına rağmen bu facia yaşanmışsa ihmal de vardır. Biz olayın başından beri aynı şeyi söylüyoruz böyle bir ihmal olmasa bu patlamada gerçekleşmezdi. Tabi biz genel Maden işçileri Sendikası olarak konunun takipçisiyiz. Dünden bugüne çok yakından takip ediyoruz tüm gelişmedir. Ve tabii ki bizim üzerimize düşen bir şey varsa da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ailelerimiz de görüşüyoruz, İstanbul’da yaralılarımız var onlarla irtibat halindeyiz. Konunun tabii ki taç takipsiz ve sorumlular konusunda da Şu an adli merciler de konu uzman ve yetkin arkadaşlarımız konuyu yakinen takip ediyorlar. Bizler de böyle bir sorumsuzluk varsa kim yaptıysa nerede ne eksiklik varsa araştırıp bulunması konusunda hemfikiriz ve o yüzden yine söylüyoruz çok yakından takip ediyoruz ve kim sorumluysa gereken cezayı alması konusunda da bitirin dileği de budur kesinlikle kim bu işin sorunluysa da cezayı alması konusunda biz elimizden geleni yapacağız

Şu an için adli Soruşturmalar devam ediyor ifadeler alınıyor kaç kişiden ifade alındığı sorgulamada neler olduğu konusunda bizler bilemeyiz şu an soruşturma devam ediyor ve yakın zamanda oradan gerekli bilgi ve belgeler gelir hep beraber tartışırız”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.