Devrek Postası

“ÖRNEK DEVLET ADAMINI SAYGIYLA ANIYORUM”

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İsmet İnönü’nün ölümünün 49. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“ÖRNEK DEVLET ADAMINI SAYGIYLA ANIYORUM”
126 views
25 Aralık 2022 - 11:47

İnönü’nün savaş meydanlarından gelip demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve Türkiye’de çok partili yaşamın yolunu açan bir kişilik olduğunu ifade eden Başkan Bozkurt, şunları kaydetti:       “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, İnönü Savaşları’nın komutanı, Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsız bir devlet olarak kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması’nın imzacısı ilk başbakanımız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ilk genelkurmay başkanı İsmet İnönü’yü 49. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyorum.

Savaş meydanlarından gelerek demokrasi inancını siyaset meydanında kanıtlayan ve çok partili yaşamın yolunu açarak iktidarı seçim yoluyla devreden İsmet İnönü 2. Dünya Savaşı’nda izlediği politika ile Türkiye’yi savaşa sokmamış ve Avrupa’nın üzerine örtülen demir perdenin Türkiye’nin üzerine de örtülmesine de engel olmuştur.

     Büyük Atatürk’ten sonra partimizin Genel Başkanlığı’nı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığını yapan İnönü’yü tarihe mal olan örnek devlet adamlığının yanı sıra, çok iyi bir aile babası kimliğiyle de anıyor, saygıyla, rahmetle anıyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.