Devrek Postası

KÜLAH: “ADALET YERİNİ BULANA KADAR BU MEŞALE SÖNMEYECEK”

BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Külah ve Yönetim Kurulu Üyeleri Amasra’da biraraya gelerek 14 Ekim’de Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 42 maden işçisi başta olmak üzere tüm maden şehitlerini andı.

KÜLAH: “ADALET YERİNİ BULANA KADAR BU MEŞALE SÖNMEYECEK”
98 views
02 Ocak 2023 - 7:21

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Külah ve Yönetim Kurulu Üyeleri Amasra’da bir araya gelerek 14 Ekim’de Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait maden ocağında meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybeden 42 maden işçisi başta olmak üzere tüm maden şehitlerini andı.
   Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İsmail Külah, “14 Ekim 2022 tarihinde Amasra’ da meydana gelen grizu faciası yüreklerimizi parçaladı, ülkemizi yasa boğdu. Maden ocağında aynı anda yerin 350 metre altında çalışan 110 işçiden 42 madencimizin hayatını kaybetmesi sonucunda; aradan geçen 39 günlük sürede hala gerçek nedeninin yetkililer tarafından açıklanamaması trafo arızası bahanesiyle, kaderle, madencinin fıtratıyla geçiştirilemeyecek kadar kader değil, iş cinayeti olduğu şüphesini güçlendirmiştir. Madencilik bilim ve teknolojisi her türlü önlemi almaya, iş güvenliğini sağlamaya yeterlidir. Bilim ve tekniğin gereklerini uygulamak yerine tedbirsiz davranarak ihmale yol açanlar hesabını vermelidir. Adalet yerini bulmalı, madenlerimizde ve tüm çalışma alanlarında iş cinayetlerine son verilmelidir.
Bu vesile ile elim faciada hayatını kaybeden maden şehitlerimize tekrar Allah’ dan rahmet, yakınlarına ve tüm madencilerimize başsağlığı, yaralılarımıza geçmiş olmasını diliyoruz. 
Acımız büyüktür, ‘Adalet Yerini Bulana Kadar Bu Meşale Sönmeyecek’ ama malesef kaybettiklerimiz geri gelmeyecektir. Sürecin takipçisiyiz, sebebi bir an once açıklansın, bir daha böylesi cinayetler yaşanmasın, önlemler alınsın, sorumlular cezalandırılsın, adalet yerini bulsun.
İş kazalarının ve iş cinayetlerinin önlenmesine dikkat çeken böylesi anlamlı meşale nöbetini organize eden tüm Amasra halkına sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi. 
BAKZİFED Yönetim Kurulu  Başkanı İsmail Külah ve Yönetim Kurulu Üyeleri yaptıkları basın açıklamasının ardından Madenci Heykeli’ne giderek, 14 Ekim’deki facianın gerçekleştiği saat olan 18.15’te, facianın sorumluları tespit edilip adalet yerini bulana kadar temsili olarak yakılan adalet meşalesini hep birlikte yaktı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.