Devrek Postası

DEVREK’TE 19 KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Ereğli, Devrek ve Kozlu’da bir çok köy koyun-keçi çiçeği hastalığı sebebi ile karantinaya alındı.

DEVREK’TE 19 KÖY KARANTİNAYA ALINDI
930 views
04 Ocak 2023 - 8:15

Zonguldak’ta 50 köyde küçükbaş hayvanlarda bulaşıcı hastalık tespit edilmesi üzerine karantina uygulamasına başlandı.
Zonguldak’ın merkezinde 6, Karadeniz Ereğli’de 19, Kozlu’da 6 ve Devrek’te 19 köyde küçükbaş hayvanlar için karantina uygulaması başladı.
Edinilen bilgilere göre Kdz Ereğli ilçesine Öğberler köyünde ortaya çıkan koyun-keçi çiçeği hastalığı diğer köylere de yayılmaması için küçükbaş hayvanların girişi ve çıkışı yasaklandı. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından Öğberler, Vakıf, Yazıören, Aydın, Kirencik, Yeniköy, Akkaya, Güllük, Alacabük, Ortaköy, Hasbeyler, Düzpelit, İskenderli, Aşağıkayalıdere, Hacıuslu, Yukarıhocalar, Aşağıhocalar, Sütlüce ve Sakallar köylerinde karantina uygulanmaya başlandı. 19 köyde bulaşıcı hastalık bitene kadar koyun ve keçi türü hayvanların dışarıyla teması yasaklandı.
Diğer ilçelerde de koyun ve keçi türü hayvanların dışarıyla temasının yasaklanması ile karantina uygulanan köy sayısı 50’ye yükseldi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.