Devrek Postası

Eğerci Barajı’nın yapılması istendi

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil’i ziyaret eden Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, Devrek- Eğerci Barajının yapılması talebini iletti.

Eğerci Barajı’nın yapılması istendi
161 views
04 Ocak 2023 - 10:18

Ankara’da kurulu bulunan Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr Nihat Pakdil’i ziyaret etti. Ziyarette Ankabir Genel Başkanvekili Hasan Kaya, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Aydınalp, Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Aydın Öksüz, üyelerimiz eski ABB Genel Müdürü İsmail Hakkı Temizkök ve İçişleri Bakanlığı Kontrolörü Nurullah Çekirdekci hazır bulundu. Ziyareti değerlendiren Uluslararası Batı Karadeniz Birliği Genel Başkanı Tuncay Gençer, “Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr Nihat Pakdil Beyefendiye bir nezaket ve çalışma ziyareti düzenlendik. Ziyaretimizde Devrek Eğerci’de yatırım planında yer alan barajı gündeme getirdik Bu barajın yapılmasını talep ettik. Eğerci barajı çok önemli. Bu projenin bir an önce tamamlanmasını Sayın Bakan yardımcımızdan talep ettik. Sayın bakan yardımcınıza bu konuyla bizzat ilgileneceğini ifade etti. Sohbetimizde ayrıca içtimai açıdan toplumun alt ve üst katmanları arasında zaman zaman azalan bağlantıların yeniden kurulması, Devlet-Millet kaynaşması ve Devlet-i Ebed Müddet anlayışı çerçevesinde, Yönetim anlayışının Yönetişim anlayışına evrilmesi, özellikle çevreye duyarlı yatırımlar anlamında geride kalan bölgemizin yeniden ihya ve imarının sağlanması, tarım ve ormancılık yatırımlarının tesisi, mütevazi, digerkâm, İnsanlık odaklı Türk-İslam Ahi-Yâren Kültürüne ve şehitlik bilincine sahip Bölge insanımızın karar alıcı mekanizmalarda hakettiği yeri alması konularında yoğunlaştık. Sn Bakan Yardımcımıza uzun soluklu mesaisinin büyük bir kısmını bizlere ayırıp, Bölge dertlerimizle dertlenmesi, insanlarımızın sorunları ile hemhal olması, nezaketli ve içten kabulleri için şükranlarımızı arz ediyoruz.” Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.