Devrek Postası

“ERDEMİR’İN YAPTIĞINI MÜJDE GİBİ DUYURUYORLAR”

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Op. Dr. Eylem Ertuğrul Erdemir’in işçi alımını sahiplenen iktidara eleştiride bulundu.

“ERDEMİR’İN YAPTIĞINI MÜJDE GİBİ DUYURUYORLAR”
133 views
24 Nisan 2023 - 12:18

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Op. Dr. Eylem Ertuğrul Erdemir’in yapacağı kademeli işçi alımını AKP’nin yapıyormuş gibi gösterilmesine tepki gösterdi. Ertuğrul konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: ” Ülkeyi uyguladığı yanlış politikalarla uçurumun kenarına kadar getiren AKP iktidarı, 14 Mayıs öncesi son kozlarını oynarken, yakından bildiğimiz göz boyama ve seçmene şirin görme hamlelerine başvurmayı da sürdürüyor.
Hayat pahalılığı derdi bir yana, ülkemizin milyonlarca gencini işsizlikle baş başa bırakan, üniversite mezunu bir o kadar gencimizin de kurtuluş ümidi olarak gördükleri başka ülkelere kaçışlarına seyirci kalan iktidar, şimdi de, sandık korkusundan olsa gerek, Erdemir üzerinden Ereğli’ye iş vaadinde bulunuyor.
Sadece bölgemizin değil ülkemizin gözbebeği olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) yönetiminin kademeli olarak işçi alımı yapacağını duyurması elbette hepimiz için önemli ve sevindirici bir gelişmedir. Bu açıdan bakıldığında ERDEMİR yönetimini tebrik etmek gerekir.
İşçi alımı yapacağını duyuran ve mülakatlara da zaman kaybetmeden başladığı bildirilen ERDEMİR yönetimi siyasi baskı altına alınmamalıdır. Birileri, seçim öncesi ERDEMİR’imizi can simidi olarak görmemeli, ona seçimi yatırımı olarak bakmamalıdır.
ERDEMİR yönetimini kimsenin baskı altına alamaması için bu işin sıkı takipçisi olacağız.
Bundan sonra en önemli beklentimiz bu yıldan itibaren alınacak yeni işçilerin özellikle Ereğli ve Alaplı ilçeleri başta olmak üzere Zonguldak’ın ilçe, belde ve köylerinde yaşayan gençlerden seçilmesidir.
ERDEMİR yönetiminden bir başka beklentimiz de yıllardır kadroya geçme hayali içinde olan taşeron işçilerimizin de yüzlerinin güldürülmesidir. Yıllarca kendilerine söz verilen bu emekçi kardeşlerimizden, hiç değilse aranan şartlara sahip olanlar, ERDEMİR kadroları için öncelikli olarak düşünülmeli, bir daha hiçbir gücün taşeron işçisi kardeşlerimizi siyasi destek olarak görmemeleri sağlanmalıdır. Beklentimiz budur.
ERDEMİR yönetiminin bu duyarlılığını, kendilerince seçim malzemesi yapmak isteyenlere asla izin vermeyeceğiz.
Hiçbir siyasi manevranın, Zonguldak ve Ereğli halkının 14 Mayıs’ta sandık başında kullanacağı oya etki yapmak istemesine göz yummayacağız. Bu düşüncelerle ERDEMİR tarafından alınan kararına yöremiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.