Devrek Postası

YAVUZYILMAZ’DAN ZGC’YE ZİYARET

CHP Zonguldak Milletvekili ve 28.Dönem Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni (ZGC) ziyaret etti. önemli açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

YAVUZYILMAZ’DAN ZGC’YE ZİYARET
29 views
10 Mayıs 2023 - 7:41

ZGC Başkanı Derya Akbıyık, CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz’ın ziyaretinden memnuniyetlerini ifade etti.

CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, ziyarette yaptığı konuşmada şunları söyledi: “5 gün sonra çok kritik bir seçim var. Bu seçim hem Türkiye genelinde iktidara gelecek olan partileri belirleyecek aynı zamanda da Zonguldak’a hangi partiden kaç milletvekilinin hizmet edeceğini belirleyecek. Biz açıkçası bu seçimi böyle karşılaştırmalı olarak değerlendirirsek bir tarafta AK Parti; Türkiye Taş Kömürü Kurumu’na 2000 işçi alacağım diyor Biz ise Cumhuriyet Halk Partisi olarak 5.000 işçi alacağız diyoruz. AK Parti bayram ikramiyesi olarak emeklilere 2000 lira vereceğim diyor, Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak 8.500 lira vereceğiz diyoruz ve böylelikle de hem emeklinin yüzü gülecek hem emekli torununa harçlık verebilecek, biraz borcunu ödeyecek,  harcama yapacak ve böylece esnafımızın da yüzü yine gülecek. Esnafın sırtındaki stopaj yükünü kaldırıyoruz ve yine taksici esnafımız dahili olmak üzere diğer esnaflarımızın hepsine de çeşitli yardımlarda bulunacağız destek olacağız. Biz hazinenin altında açılan deliklerin yerlerini biliyoruz bunları tespit ettik bu delikleri kapatacağız, hortumları keseceğiz ve buradan sağlanacak kaynakla birlikte de vatandaşımızın yüzünü güldüreceğiz. Şu anda Zonguldak’ta özellikle istihdam konusunda çok büyük problemler var bu problemleri aşmak için de önce Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda geriye gidişini durdurmak için kademeli olarak 5.000 madenciyi işe alacağız. Aynı zamanda her yıl emeklilik hakkına sahip olan madenci, mühendis ve memur sayısı kadar da her yıl personel alımı yapacağız. Böylece Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nun geleceğini ve büyümesini garanti altına alacağız” dedi.

Yurt dışında yaşayan gurbetçileri yatırım ve istihdamla Zonguldak’a geri çağıracaklarını ifade eden CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz, “Amasra’daki Türkiye Taş kömürünün kurumuna bağlı müessesede ttk’nın yanındaki komşu sahada 606 milyon ton taş kömürü rezervi var. Buradaki ruhsat sahası özel bir maden ocağına devredildi. AK Parti bu yerli ve milli Serveti, yerin altında yatan bu servetin ruhsatını özel bir şirkete devretti. Biz bu ruhsat devrini tekrar ttk’ ya yapacağız ve 3- 4 bin madencinin de burada çalışmasını sağlayacağız. Burada çalışacak tecrübeli madencileri de  Zonguldak dışındaki illerde çalışan madencilerin tekrar memleketlerine dönmeleri ve yönünde çağrı yaparak onların yuvaya dönüşlerini sağlamış olacağız.  Aynı zamanda da taş kömürü üretimini artıracağız.
Diğer taraftan Almanya’da yaşayan 400 bin gurbetçimiz var. Gurbetçilerimizindr yine yuvaya dönüş Zonguldak dönüş projesi kapsamında onlara da yine madenler’de bir iş garantisi sağlayarak burada tekrar vatanlarına dönmek isteyenlere de Zonguldak’a çağırıyoruz.” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz, “Diğer taraftan Zonguldak ttk’nın bir de kardeşi var, öz kardeşi var; Bu da rödevanslı sahalar, rödevansa saha işletmeleri özellikle bölgemizde bulunan termik santraller ve demir çelik fabrikalarının ithal kömür kullanması nedeniyle şu anda Can çekişiyorlar. AK Parti’nin yanlış taş kömürü politikası nedeniyle büyük sorunlar yaşıyorlar. Biz yerli kömürümüzü ithal kömürü karşısında ezdirmeyeceğiz. Onu ön planda tutacağız.” şeklinde konuştu.

CHP iktidarlarında Erdemir ve kardemir’den Zonguldak’taki hırdavatı sahalara kömür alım garantisi ne mutlaka vereceklerini ifade eden CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz şunları kaydetti: “Ve bildiğiniz gibi AK Parti döneminde köprü, tünel, otoyolların birçoğunda dolar ve euro ile araç geçiş garantisi verildi. Garanti edilen araç sayısı tutturulamadığında tutturulamayan sayı kadar araç için araç geçmese bile onlara dolar ve euro üzerinden ödeme yapılıyordu. Bu yanlış bir uygulama  Ancak biz doğru bir Garanti ödemesini doğru bir uygulamayı Zonguldak’ta yapacağız. Bu da nedir Erdemir ve Kardemir Zonguldak havzasında bulunan rödevanslı saha işletmelerine taş kömürü aldım garantisi verecek ve verdikleri bu garantisi de dövizin üzerinde dövizin karşısında erimeyen bir durum olacak”

Zonguldak’ta istihdam hamlesi başlatacaklarını ifade eden CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz sözlerine şu şekilde devam etti: “Aynı zamanda da Türkiye’ye bir Taş Kömürü Kanunu çıkarılarak Türkiye genelinde linyit işletmeleri için öngörülen uygulamaların taş kömürüne has koşulları sağlayacak şekilde havza’ya uygun şekilde uygulanması sağlanacak. Böylelikle de Zonguldak’ta bir istihdam hamlesi maden sektörü olmak üzere bu adımlar atılmış olacak. Filyos projesinde yapılan yatırımlarda yine daha fazla artırılacak ve hız verilecek ve bölgedeki Zonguldak’ta iş insanlarının bu bölgeye yatırım yapması sağlanacak. Yani biz önce zonguldak’taki şirketlerin ve iş insanlarının bölgede daha fazla markalaşmasını sağlayacak tedbirleri alarak destekleri vermeyi planlıyoruz. Yani Hatay’dan kalkıp da bir holding gelip Zonguldak’taki bütün Filyos limanın işletmesini eğer alıyorsa bu bölgede AK Parti’nin izlediği politikanın yanlışlığının bir göstergesidir.”

Ereğli’de ki tersaneler bölgesini canlandıracaklarını ifade eden CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz şunları kaydetti:

“Diğer taraftan tersaneler bölgesi var. Ereğli tersaneler bölgesinin de mutlaka ayağa kalkmasını sağlayacağız ve istihdamında bu bölgede artırılması için gerekli imkanları Biz millet ittifakı olarak Cumhuriyet Halk Partisi olarak bölgeye kazandıracağız. Planlarımız hazır, projelerimiz hazır iktidara gelmeyi bekliyoruz. Heyecanlıyız ve bir an önce de yetkiyi alıp artık bu hazinenin altında açılan delikleri kapatarak vatandaşımızın yüzünü Güldürmek istiyoruz”

CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz, 3 milletvekilinin ne hıza ilerlediklerini belirterek şunları ifade etti:
“Zonguldak’ta şu anda milletvekilliği sayısı olarak AK Parti uzun yıllardan beri 3 milletvekili çıkarıyor. Cumhuriyet Halk Partisi 2 milletvekilinde. Şu anda top AK Parti’nin kale çizgisinin üzerinde duruyor küçük bir dokunuşla üçüncü milletvekilliğini almak üzereyiz. Bu nedenle de sabah 5 gece 2 durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Dün itibariyle dün Bakacakkadı’daydım, tüm esnafımızla bir tek esnafımızı atlamadan Bakacakkadı da çalışmalarımızı yaptık. Bölgenin önde gelen fabrikalarını ziyaret ettik. işçilerin tek tek ellerini sıktık ardından Saltukova’ya geçtik Saltukova’da pazar ziyareti yaptık hem meyve sebze pazarı hem giyim pazarını ziyaret ettik. Yine orada tüm esnafımızı ziyaret ettik,  oradan Perşembe’ye geçtik. Perşembe’de de yine tüm esnafı ziyaret ettik vatandaşlarımızda bir araya geldik, ardından Çaycuma’da kayıkçılar Mahallesi’nde ki köydü referandumla birlikte Çaycuma belediyesine bağlandı orada vatandaşlarımıza bir araya geldik  Ardından gecenin geç saatlerine kadar da Gökçebey’in hem köylerinde hem de merkezindeki kahvelerde vatandaşlarımız da bir araya geldik. Açıkçası yaptığımız çalışmaları paylaşacak zaman bulmakta zorluk yaşıyoruz. Çünkü çok seri çok ve vatandaşlarımızla doğrudan bir araya geldiğimiz bir sürecin içindeyiz. 3 milletvekilini çıkarmak için durmadan var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Hem Zonguldak’ta 3 milletvekilini çıkarıp aynı zamanda Türkiye’de Türkiye Büyük Millet meclisi’nde çoğunluğu sağlamak ve sayın genel başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne çıkarmak için mücadeleye devam ediyoruz.Türkiye’nin de ben Zonguldak’tan bir aynası olduğunu düşünüyorum. Zonguldak’ta nasıl 3 milletvekilliği için yoğun bir mücadele varsa ve şu anda geriden gelip de geriden gelenin avantajını kullanan taraf biz isek oradan gelen ve oylarımızı artırmanın verdiği heyecanla 3 milletvekili çıkarmaya ne kadar yakınsa aynı şekilde de tüm Türkiye’de de iktidar olmaya o kadar yakınız diyorum. İyi olan kazansın derken biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak Saadet Partisi gelecek Partisi”

CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyımaz, “Erzurum’da masum vatandaşlarımızın üzerine taş atılmasına neden olan siyaset dilini kullanan AK Parti’nin Bu dilden uzaklaşmasını ve herkesin omuz omuza mutlulukla bir arada huzurla gireceğe katılacağı bir seçim olmasını temenni ediyorum. 2002 yılında AK Parti iktidar olurken kendisi seçimi kazandıktan sonra nasıl ona mazbatayı verip de hükümet kurma görevi verildiyse aynı şekilde de 14 Mayıs seçimlerinden sonra da millet ittifakı mazbatalarını alacak hükümet kurma görevini alacak. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çankaya köşküne çıkacak ve Türkiye bu Ak Parti döneminde yaşadığı ekonomik krizden çıkarak rahat bir nefes alacak teşekkür ederim” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, ilk defa oy kullanacak gençleri Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek olmaya davet ederek sözlerine şu şekilde devam etti:

“İlk kez oy kullanacak gençlerimiz Tabii sadece AK Parti döneminin içinde yaşadılar.  İnternet hızında Türkiye mobil internet hızında dünyada 101. sırada çok geride. Yani bizim gençlerimiz hem bilgi almak için yaşı dünyadaki diğer yaşıtları ile yarışırken aynı zamanda oyun oynarken aynı zamanda internette araştırmalar yaparken veya zaman geçirirken maalesef bu internet hızının düşüklüğü nedeniyle geride kalıyorlar ve dünya ile entegrasyon konusunda da ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Yani bu internetin çekmemesi demek telefonunuzun çekmemesi demek aynı zamanda iletişimin kopması demek kendinizi yeterince geliştirememek demek ve dünya ile entegre olamamak demek. Biz bu sorunu ortadan kaldıracağız hem gençlerimize ücretsiz internet sağlama konusunda hem de internetin alt yapısını değiştirerek dünyada Avrupa’da en hızlı internet altyapısına sahip ülkelerden biri konumuna Türkiye’yi getirmek istiyoruz. Gençlerimiz üniversiteye gidecekleri zaman acaba Ben hangi bölümü kazanırsam gittiğim şehirde bir yurt bulabilecek miyim diye kaygı duyuyor ve yurt bulamadığı takdirde ailelerinin okutmadığı maddi zorluklar nedeniyle gençlerimiz var. Bu gençlerimizin artık yurt kaygısını ortadan kaldıracağız. 1  yıl içinde tüm öğrencilerin tüm öğrencilerin kalabileceği devlet yurtlarını biz Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakı olarak biz inşa edeceğiz ve böyle 8-10 kişilik odalar değil onların mutlu ve konforlu bir şekilde çalışacakları bir konsepte tüm yurtlar hazır olacak. Borçlarını yine aynı şekilde tüm ihtiyaç sahibi gençlerimize de burs temin etmek için çok büyük bütçeler ayıracağız ve üniversitelerin oluşturacağı kontenjanlar 4 yıl 5 yıl sonra gençlerimiz mezun olduğunda onları iş bulabilir duruma gelecekler. Biz bir yetenek yönetimi yaparak gençlerimizin hem sosyal hayatlarına devam etmelerini hem yeteneklerini geliştirmelerini hem dünyadaki yaşıtlarıyla yarışabilecekleri onlarla buluşabilecekleri bir Türkiye  oluşturacağız
Artık yurt dışına kaçan gençler değil yurt dışına gezmek için giden gençlerin olduğu bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Onları tüm gençlerimizi Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermeye davet ediyorum. ümit ediyorum ki hep birlikte onlarla birlikte bir oy Kemal’e bir oy Cumhuriyet Halk Partisi’ne diyerek iktidara geliyoruz’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.