Devrek Postası

Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı geliyor

Çaycuma’da hayırsever kimliği ile tanınan Avukat Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla yen bir park daha kazanıyor. Pehlivanlar Mahallesi’nde Çaycuma Belediyesi tarafından projelendirilen ve bir anma mekânı niteliği de taşıyacak park, “Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı” adını taşıyacak.

Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı geliyor
64 views
18 Ağustos 2023 - 6:45

Çaycuma’da hukuk camiasının saygın ismi olmasının yanı sıra hayırsever kimliğiyle de tanınan Avukat Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla, 2021 yılında vefat eden Avukat Hikmet Odabaş anısına yeni bir park kazanıyor. Çaycuma Belediyesi tarafından Pehlivanlar Mahallesi’nde, yaklaşık 2,7 dönüm alanda projelendirilen park “Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı” adını taşıyacak.

PARKTA ALİ OSMAN ODABAŞ ÇİFTİNİN BİR HEYKELİ DE YER ALACAK.

Parkta kapsamlı macera temalı çocuk oyun bahçesi, banklar, pergolalar, kameriyeler, yeşil alanlar, yürüyüş parkuru ve ışık geçidinin yanı sıra Odabaşların yaşamlarının kesitlerinden tasarımlanmış panolar da bulunacak. Parkın içinde, Hikmet ve Ali Osman Odabaş çiftinin Yurda Şahin ve Nazmi Özden tarafından yapılmış bir heykeli de yer alacak.

SAYGIN HUKUKÇULARIMIZIN İSİMLERİ ÇAYCUMA’DA YAŞAYACAK

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’ya yeni ve güzel bir park kazandırıyoruz. Pehlivanlar Mahallesi’nde planladığımız park, değerli büyüğümüz Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla eşi rahmetli Hikmet Odabaş anısına yapılıyor. Üç dönüme yakın bir alanda yapılacak park, yapılaşması tamamlanmak üzere olan muhitte önemli bir ihtiyaca cevap verdiği kadar kentimize farklı alanda birçok hizmetleri olan saygın hukukçularımızın isimlerini de yaşatacak.” dedi.

BİR ANMA MEKÂNI GİBİ DE OLACAK

Parkın bölgede bir ilki de oluşturduğunu söyleyen Başkan Kantarcı, “Son derece işlevsel olarak projelendiren park, çevrede yaşayanların sosyal kaynaşmasını, dinlenmesini, çocukların hoşça vakit geçirmesini sağlamanın yanı sıra, bir anma mekânı gibi de olacak. Bu yönüyle bölgede bir ilki oluşturan parkı gezenler, herkes tarafından hayırsever kimliğiyle de tanınan değerli büyüklerimizin yaşamı hakkında bilgi sahibi olacak.” dedi.

ÇAYCUMALILARIN YENİ BULUŞMA ALANI OLACAK

Başkan Kantarcı açıklamalarını, “Mekânsal kalitesi ile çevresini de ayrıcalıklı hale getirecek ‘Avukat Hikmet Odabaş – Ali Osman Odabaş Parkı’nın yalnızca o bölgede yaşayanların değil, huzur içinde kendisiyle baş başa kalmak isteyen tüm Çaycumalıların yeni buluşma alanı olacağını düşünüyorum. Çaycuma’ya nitelikli bir kentsel alan kazandırıp vatandaşlarımızın kentsel yaşam kalitesini artıracak bir hizmeti sunma olanağı verdiği için Ali Osman Odabaş ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Çaycuma’mıza hayırlı olmasını diliyor, bu vesileyle Sayın Hikmet Odabaş’ı da rahmetle anıyorum.” diyerek tamamladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.