Devrek Postası

‘’GENEL BAŞKANIMIZ, FEVKANİ KÖPRÜSÜ’NÜN YIKILMAMASI İÇİN BAKANLA GÖRÜŞECEK’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Nihat Şen, kent merkezindeki dayanaksız olduğu gerekçesiyle Fevkani Köprüsü’nün yapılan yıkım ihalesinin iptali için genel başkanları Mustafa Destici’nin, bu hafta içinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile görüşeceğini söyledi.

‘’GENEL BAŞKANIMIZ, FEVKANİ KÖPRÜSÜ’NÜN YIKILMAMASI İÇİN BAKANLA GÖRÜŞECEK’
37 views
12 Eylül 2023 - 12:33

Cumhur İttifakı bileşenlerinden BBP’nin Zonguldak İl Başkan Şen, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren yıkılmaya başlanacağı açıklanan Fevkani Köprüsü konusunda partilerinin Ankara’daki genel merkezinde bir araya geldiği
Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye detaylı sunumda bulunduğunu söyledi.

‘’GENEL BAŞKANIMIZ, BAKANLA GÖRÜŞÜCEK’’

Başkan Şen, şöyle devam etti:
‘’Fevkani Köprüsü’nün yıkım kararı alınmasının ardından köprü altındaki esnafımızı temsil eden bazı esnaflarımızla geçtiğimiz günlerde partimizin genel merkezinde saygıdeğer genel başkanımız bir araya gelmişlerdi. Esnafımızın sorunlarını kendilerinden bire bir dinleyen genel başkanımız, söz konusu alınan yanlış karardan dönülmesi için girişimlerde bulunacağını bizzat üzerine basa basa o gün dile getirmişti.
Mahalli yönetimlerdeki siyasi örgütlerin yerelin talep ve sorunlarını merkeze taşıma sorumluluğundan esasla Zonguldak ile özdeşleşmiş 67 yıl önce yapılan ve dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen Fevkani Köprüsü’nün güçlendirilerek mevcut halinin korunmasını genel başkanımıza hazırladığımız bir raporun yanı sıra kentinizin hafızasına ve sanayileşmemizin alfabesi olan köprü için ODTÜ’nün (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) depreme dayanıklı güçlendirme ve iyileştirme yapılması halinde kullanılabileceği yönündeki raporu genel başkanımıza sunduk. Ayrıca Sayın Genel Başkanımıza, bahse konu yıkımın ulaşım zorluğuna sebep olabileceğini, ek olarak köprü altı esnafı ve dolayısıyla Zonguldak’ın sosyo ekonomik yapısını bozarak daha da zorlaştırabileceğinin göz önünde bulundurulması gerektiğini de bildirdik.
Dayanıksız olduğu gerekçesiyle Fevkani Köprüsü’nün yapılan yıkım ihalesinin iptali için genel başkanımız Sayın Mustafa Destici, bu hafta içinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki ile görüşeceklerini şahsıma ifade etti, kendilerine şahsımın yanı sıra köprü altı esnafımız adına da müteşekkiriz, şükranlarımı sunuyorum.’’

‘’MAĞDUR OLAN KÖPRÜ ALTI ESNAFIMIZIN DİMDİK YANINDAYIZ’’

Başkan Şen, ‘’Her zaman olduğu gibi bugün de Köprüaltı esnafımızın yanında dimdik yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Mağdur olduklarına inandığımız köprüaltı esnafımızın yanlarındayız, Fevkani Köprüsü’nün yıkım kararından derhal vazgeçilmelidir, köprünün yapılan yıkım ihalesi de ivedilikle iptal edilmelidir’’ dedi.

3 MİLYON 450 BİN LİRAYA YIKILACAK KÖPRÜNÜN ALTINDA 96 ESNAF VAR

Zonguldak Belediye Başkan Selim Alan başkanlığında Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ihaleye yeterlilik belgesi alan Asya Grup, Naslı Hurdacılık, Acar Yıkım ve Gülsoy İzebelik katıldı. Ancak ihale öncesi imza sürküsü dosyasından çıkmaması üzerine Naslı Hurdacılık ihaleye katılamamıştı.
3 firmanın katıldığı ihaleyi en yüksek teklifi 3 milyon 450 bin TL+KDV ile Gürsoy İzabelik firması vererek kazandı.
Öte yandan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da köprünün 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren yıkılmaya başlanacağını açıklamıştı.Bu arada Fevkani Köprüsü’nün altındaki 5 bin 500 metrekare alan içinde 96 esnaf mevcut.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.