Devrek Postası

Bu kez savaşa değil, anılarını tazelemek için gittiler!

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 24 Çaycumalı Kıbrıs gazisi, bir dizi gezi ve anılarını yeniden tazelemek üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gittiler.

Bu kez savaşa değil, anılarını tazelemek için gittiler!
7 views
19 Kasım 2023 - 11:23

Çaycuma ilçesinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giden 24 gazi, Kıbrıs’ta hem anılarını hem de savaşın derin izlerini görmek amacıyla Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından organize edilen geziye katılmak üzere yola çıktı.

GÖZE; “SAVAŞTIKLARI TOPRAKLARI GÖRÜP ANILARINI TAZELEMEK İSTEDİLER”

2 gün boyunca Girne, Mogasa ve Lefkoşa başta olmak üzere Kıbrıs’ı yeniden yerinde görecek olan gazilere Sosyal Yardımlaşma Vakfı personeli Bayram Çeliktaş eşlik edecek. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çaycuma İlçe Kaymakamı Mehmet Göze; “Harekette büyük bir başarı elde etmiş, KKTC’nin kurulmasında emeği geçmiş olan gazilerimiz savaştıkları toprakları tekrar görüp, anıları tazelemek istediler. Biz de gerekli yerlerle irtibata geçtik. Gazilerimizi misafir edecekler. Kuzey Kıbrıs Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na gazilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Program kapsamında çıkartma bölgeleri, savaşılan alanlar, Girne, Mogasa ve Lefkoşa başta olmak üzere Kıbrıs’ı gezecekler” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.