Devrek Postası

BAŞKAN BOZKURT’UN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN BOZKURT’UN KADINLAR GÜNÜ MESAJI
90 views
07 Mart 2023 - 12:06

Mesajında ülkemizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir” sözünü anımsatan Başkan Çetin Bozkurt, “Türk toplumunda ailenin, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür” dedi.

    Başkan Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:    “Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı,üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlar, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Kadın toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bir bireyidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir. Kadınlar için önemli olan bu günün yılın bir günüyle sınırlı kalmaması gerekir.

    Türk toplumunda ailenin, ailenin içinde de kadının yeri ve önemi büyüktür. Türkiye’de aile çağdaş hukuk anlayışına uygun olarak medenî kanun esaslarına göre kurulmuştur. Kadın ve erkek eşit haklara sahiptir. Kadın erkek eşitliğinin sağlanması, toplumsal uzlaşmanın en önemli şartlarından birisidir.

     Güçlü omuzlarında Türkiye’yi yükseltecek kadınlarımızın bu anlamlı gününü en samimi duygularımla kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.