Devrek Postası

“Ereğli Tersaneler Bölgesi Gittikçe Küçüldü”

14 Mayıs seçimleri öncesi saha çalışmaları ve ziyaret programlarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Adayı Eylem Ertuğrul, 18 Nisan Salı günü akşamından bu yana aralıksız devam ettiği bu çalışmalarını köylerde de sürdürdü.

“Ereğli Tersaneler Bölgesi Gittikçe Küçüldü”
10 views
19 Nisan 2023 - 12:32

Salı günü tersaneler bölgesine gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde Ustaoğlu ve Ustamehmetoğlu firmalarını da ziyaret eden Ertuğrul hem işletme yöneticileri hem de işçilerle bir araya geldi.
Ziyaretlerinde 2007 yılında büyük umutlarla hizmete açılan ve ilk dönemlerde binlerce insana umut olan tersaneler bölgesinin, sadece birkaç firmanın gayretleriyle ayakta kalabilmeye çalıştığına işaret eden Ertuğrul; “2014 Yerel Seçimlerinden bu yana hemen her seçim döneminde tersaneler bölgesinin yeniden canlandırılacağı vaadlerinde bulunan iktidar temsilcileri Ereğli’yi unuttukları gibi tersane sahiplerini de unuttular.”, dedi. Ereğli ekonomisinin can damarlarından biri olmasını istedikleri tersaneler bölgesinin Millet İttifakı iktidarında yeniden ayağa kalkacağını ve binlerce insan için ekmek kapısı olacağını kaydeden Ertuğrul, ziyaretinde işçilerle de bir süre görüşme imkanı buldu.
Salı günkü ziyaret programlarını kent merkezinde Su Ürünleri Kooperatifi ziyareti ile sürdüren Zonguldak Milletvekili Adayı Eylem Ertuğrul kooperatif yöneticileri ve balıkçılarla bir araya geldi. Bozhane’de vatandaşlarla bir araya gelen ve Halk Cafe’de sohbetlere katılan Eylem Ertuğrul, Çarşamba günü de Ereğli’ye bağlı bazı yerleşim birimlerinde çalışmalarını sürdürdü.
Partisinin İlçe Başkanı Hikmet Uzuner ve çok sayıda yönetim kurulu üyesinin yanı sıra DEVA Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur’un da eşlik ettiği ziyaretlerde Armutlucuma, Çaylıoğlu ve Kızılcapınar köylerinde vatandaş ve esnafla bir araya gelen Ertuğrul karşılaştığı her vatandaşın elini sıktı, kendileriyle dertleşti. Ereğli köylüsünün son dönemlerde büyük sıkıntılar içerisinde kaldığına vurgu yapan Ertuğrul; “Her seçim döneminde iktidarı ayakta tutan unsur olarak görülen köylümüze şirin görünmek için bu kez de yıllardır bitiremedikleri Ereğli-Devrek yolu ile ilgili müjde üstüne müjde veriyorlar. Ülkenin birçok yerinde önemli hizmetler hayata geçerken bir yolu bile yirmi yıldır bitiremeyen iktidar partisine ve ortaklarına Ereğli köyleri bu kez çok sert bir cevap verecektir. Biz buna inanıyoruz.”, dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.