Devrek Postası

TPAO Çaycuma’da sondaj kulesi kurdu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından Çaycuma’da bulunan BEÜ Meslek Yüksekokulu bahçesine Açık Deniz Teknolojileri bölümü için sondaj kulesi kurdu.

TPAO Çaycuma’da sondaj kulesi kurdu
69 views
20 Haziran 2023 - 12:30

TPAO’nun desteğiyle Zonguldak BEÜ Çaycuma Meslek Yüksekokulu bünyesinde kurulan Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’nde Enerji Çalıştayı, Sondaj Kulesi ve Uygulama Laboratuvarlarının açılışı yapıldı.
Açılışa; TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi (ADNSU) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın yanı sıra protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
MYO kampüsüne kurulan 55 metrelik sondaj kulesi ve son teknolojiye sahip 9 ayrı uygulama laboratuvarlarda öğrenciler, Türkiye’de ilk defa hidrokarbon arama ve üretim süreçlerine ilişkin öğrendiklerini fiilen uygulama fırsatı bularak çalışma hayatına ve sektör pratiklerine en iyi şekilde hazırlanacak.
Açılış kurdelesinin ardından protokol tarafından Açık Deniz Teknolojileri Merkezi’nde laboratuvarlar gezilerek, TPAO yetkilileri tarafından heyet bilgilendirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İŞ İLANI DEVREK GERİ DÖNÜŞÜM

Taşımacılık Metal San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız bünyesinde çalışacak Zonguldak İl ve İlçe Merkezlerinde ikamet eden Bayan Çevre Mühendisi ekip arkadaşı arıyoruz!Başvuru ve Bilgi için:0542 513 19 11-0372 556 48 85 İsmetpaşa Mah. 349 Nolu Sk. No:26 Devrek/ZONGULDAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.